اتفاق ویژه؛ VAR در راه فوتبال ایران

بر اساس اخبار دریافتی کمک داور ویدیویی (VAR) به زودی فوتبال ایران اجرایی خواهد شد....

به گزارش خبرنگار مدال، طی ماه‌های اخیر تیم‌های لیگ برتری در اعتراض به اشتباهات داوری خواهان استفاده از کمک داور ویدیویی در فوتبال ایران شده‌اند و این درخواست‌ها در هفته‌‎های اخیر به اوج رسیده است.

طبق اخبار دریافتی خبرنگار مدال، تکنولوژی کمک داور ویدیویی به زودی در فوتبال ایران اجرا خواهد شد و در این میان شرکتی که وظیفه پیاده‌سازی این تکنولوژی را دارد نیز انتخاب شده است. تیم‌های لیگ برتری موظف به انعقاد قرارداد با شرکت مربوطه و نصب این تکنولوژی در استادیوم‌های محل میزبانی خود خواهند بود.

در این میان وضعیت ورزشگاه آزادی محل ابهام است. ورزشگاهی که میزبانی از استقلال، پرسپولیس و تیم ملی را برعهده دارد و در این میان مشخص نیست هزینه‌های مربوط به پیاده‌سازی VAR به چه نحوی تقسیم خواهد شد و سرخابی‌ها چه سهمی از این هزینه‌ها خواهند داشت.

نکته دیگر، قیمت تمام شده VAR خواهد بود. باشگاه‌های فوتبال ایران این روزها به شدت درگیر مشکلات مالی هستند و به نظر می‌رسد تعداد زیادی از باشگاه‌ها در عقد قرارداد بدین منظور دچار مشکل شوند چرا که طبق ادعای مربیان و اعضای برخی از تیم‌ها، چند باشگاه لیگ برتری حتی در تهیه لباس نیز دچار مشکل هستند.

بیشتر بخوانید:
ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن/ ابهام در وضعیت بیرو
ترکیب احتمالی استقلال مقابل شهر خودرو/ جانشین شیخ کیست؟

تگ ها


VAR لیگ برتر ایران VAR لیگ برتر ایران کمک داور ویدیویی لیگ ایران کمک داور ویدیویی ایران کمک داور ویدیویی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال