اتفاق کم سابقه در ورزش ایران؛ رییس فدراسیون ملی پوش شد و مدال طلا گرفت!

تیم امدادی نجاتغریق ایران در حالی به مدال طلای رقابتهای جهانی ۲۰۱۸ استرالیا رسید که ایلخان نوری، رییس فدراسیون را در ترکیب خود داشت ......

تیم امدادی نجات‌غریق ایران در حالی به مدال طلای رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ استرالیا رسید که ایلخان نوری، رییس فدراسیون را در ترکیب خود داشت.

به‌ گزارش ‌مدال، از صبح امروز (جمعه) ۲۵ آبان ۱۳۹۷ در جریان برگزاری اولین روز رقابت‌های نجات غریق قهرمانی جهان ۲۰۱۸ استرالیا، تیم‌ ‌ملی امدادی نجات غریق ایران با ترکیب ایلخان نوری (رییس فدراسیون نجات غریق ایران)، محمد ناظری، سهیل آشتیانی و حمید قدسی‌نژاد موفق شد در رقابت ماده چهار در ۵۰ متر با مانع امدادی با پشت سر گذاشتن همه رقیبان در جایگاه نخست قرار بگیرد و صاحب مدال طلای این دوره از مسابقات شود.

این چهارمین مدال کاروان اعزامی نجات غریق کشورمان به رقابت‌های قهرمانی جهان در روز اول این مسابقات بود که توسط  تیم ماده امدادی چهار در ۵۰ متر با مانع به دست آمد.

این مدال در حالی به نام ایران ثبت شد که ایلخان نوری (رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی) نیز در ترکیب این تیم قرار داشت، این برای اولین بار در تاریخ ورزش کشورمان است که یک رییس فدراسیون  به عنوان ملی‌پوش نیز در ترکیب تیم قرار بگیرد و مدال آوری کند.

 تیم اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی جهان استرالیا در بخش انفرادی سه مدال (یک طلا، یک نقره و یک برنز ) را نیز کسب کرد. بر همین اساس سهیل آشتیانی در رقابت ماده ۲۰۰ متر با مانع طلا گرفت تا اولین مدال طلا را برای کاروان اعزامی نجات غریق کشورمان به ارمغان بیاورد. همچنین حمید قدسی‌نژاد در این ماده دوم شد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در ادامه رقابت‌های قهرمانی جهان نجات غریق محمد ناظری کاپیتان تیم‌ ‌ملی ایران و پر افتخارترین ورزشکار تاریخ این ورزش در رقابت‌های جهانی موفق شد در رقابتی نزدیک و فشرده با سایر رقبایش مدال برنز را به نام خود به ثبت برساند.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس شنا