اتلتیکومادرید چگونه به غول فوتبال اروپا تبدیل شد؟

اتلتیکومادرید که روزی یک تیم معمولی در فوتبال اسپانیا به شمار می‌رفت حالا جزو مدعیان فتح جام‌های داخلی و اروپایی است....

دیگو سیمئونه اعلام کرد اتلتیکو دیگر یک تیم غیرحرفه‌ای نیست و با توجه به تغییرات، به سطح بالایی در فوتبال رسیده است. 
با بررسی وضعیت روخی بلانکو در چند سال اخیر می‌توان متوجه صحت ادعای سرمربی آرژانتینی این تیم شد. اتلتیکو مادرید از سال ۲۰۱۲ و با نشستن سیمئونه روی نیمکت این تیم کاملا متحول شد و حالا ضمن داشتن اعتباری مناسب بین تیم‌های اروپایی، می‌تواند با توجه به داشتن استادیومی جدید، دست به خریدهایی بزرگ و رویایی بزند. ورزشگاه پیشین آن‌ها یعنی ویسنته کالدرون ۴۰ هزارنفر گنجایش داشت اما واندا متروپولیتانو هر بازی با ۶۰ هزار نفر پر می‌شود تا سود بیشتری روانه جیب مدیران اتلتیکو شود.
بودجه اتلتیکو هم به مرور زمان افزایش پیدا کرد تا آن‌ها امسال ۲۴۳ میلیون یورو خرج کرده باشند و البته این رقم اختلاف فاحشی با رقم خرج شده توسط این تیم در تابستان ۲۰۱۲ دارد. زمانی که بودجه نقل و انتقالاتی آن‌ها تنها به خریدن امره بلوزاوغلو و کریستین رودریگز می‌رسید اما امسال آن‌ها توانستند جوان اول اروپا یعنی ژائو فلیکس رابخرند.
در نهایت مهم‌ترین قسمت از ساختار باشگاه یعنی آکادمی آن‌ها هم از لحاظ فنی و امکانات، بسیار پیشرفت کرده تا هواداران این تیم امیدوار باشند در سال‌های آینده خودشان ستارگانی جدید به فوتبال معرفی کنند.

اتلتیکو مادرید می‌تواند به زودی با پشتوانه هویت غنی خود جزو ۵ تیم برتر اروپا باشد.

بیشتر بخوانید:

اتلتیکو رقم پیشنهادی برای خامس را افزایش داد

 

تگ ها


گزارش اختصاصی دیگو سیمئونه اتلتیکو مادرید لالیگا فوتبال