اتلتیکومادرید - یوونتوس؛ سکانس دوم مبارزه رونالدو-سیمئونه

اتلتیکومادرید امشب در ورزشگاه واندامتروپولیتانو میزبان یوونتوس است. دیداری که همه را به یاد شادی‌های خاص سیمئونه و رونالدو در دیدارهای فصل گذشته می‌اندازد....

با رویارویی دوباره بانوی پیر تورین مقابل روخی بلانکو می‌توانیم شاهد سکانس دوم مبارزه کریستیانو رونالدو مقابل سیمئونه باشیم. آخرین دیدار اتلتیکو در لیگ قهرمانان، در مرحله ۱/۸ نهایی فصل قبل بود که در واندامتروپولیتانو با پیروزی شاگردان سیمئونه و در استادیوم یووه با برد ۳-۰ شاگردان آلگری به اتمام رسید و همه فوتبال‌دوستان شادی خاص سیمئونه و رونالدو را به خاطر دارند.
هر دو تیم در لیگ‌های داخلی نتایج خوبی گرفتند و در رده های بالای جدول حضور دارند اما انتظار از یوونتوسی که لیگ سری‌آ برایش بازی‌های تدارکاتی به شمار می‌آید بیشتر است. ساری سال‌های گذشته با ناپولی نتایج چندان قوی در لیگ قهرمانان نگرفته اما با چلسی توانست در لیگ اروپا قهرمان شود و حالا اولین بازی‌اش با یوونتوس به سد سختی چون اتلتیکومادرید برخورد کرده است. ساری برای دیدار امشب کاستا و دی‌شیلیو را در اختیار ندارد و حضور پیانیچ هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما بزرگترین سوال هواداران یوونتوس حضور بوفون یا شزنی درون دروازه است. در سمت مقابل سیمئونه امسال با جدایی بازیکنانش مجبور شده دست به تغییرات بزند. امید اصلی او که در این دیدار موراتا و ورسالیکو را در اختیار ندارد ژائو فلیکس است. ستاره جوانی که تا امروز در لالیگا درخشیده و امشب برای اولین بار در اروپا لباس اتلتیکو را بر تن می‌کند.
***
این دو تیم در لیگ قهرمانان ۴ بار باهم بازی کرده‌اند که سهم اتلتیکو ۲ برد و سهم یووه ۱ برد بوده است.
تیم‌های ایتالیایی در ۲۷ اخیر خارج از خانه با تیم‌های اسپانیایی تنها ۳ بار پیروز شده‌اند که هر سه برد توسط یوونتوس به دست آمده است.
اتلتیکو مادرید در ۸ بازی آخر خود مقابل حریفان ایتالیایی تنها ۱ بار شکست خورده است.
کریستیانو رونالدو در تمام دوران فوتبالش به اتلتیکومادرید ۲۵ گل زده و بعد از سویا، این تیم دومین رقیب مورد علاقه اوست.
***
ترکیب احتمالی اتلتیکومادرید:
اوبلاک، خیمنز، تریپیر، ساویچ، لودی، لمار، نیگوئز، کوکه، کوره‌آ، کاستا، فلیکس
ترکیب احتمالی یوونتوس:
شزنی، دی‌لیخت، بونوچی، ساندرو، دانیلو، متويدی، پیانیچ، خدیرا، ایگواین، برناردسکی، رونالدو

 

تگ ها


دیگو سیمئونه کریستیانو رونالدو ژوآئو فلیکس یوونتوس اتلتیکو مادرید اتلتیکو مادرید-یوونتوس UEFA Champions League فوتبال