اتلتیکو مادرید - رئال مادرید ; جنگ برای صعود

پیش بازی اتلتیکو مادرید و رئال مادرید چهره دومین تیم فینالیست لیگ ......

پیش بازی اتلتیکو مادرید و رئال مادرید

چهره دومین تیم فینالیست لیگ قهرمانان اروپا چهارشنبه شب از دو تیم مادریدی مشخص می شود.

به گزارش مدال به نقل از  ایسنا، دو تیم اتلتیکومادرید و رئال مادرید در دیدار برگشت خود در نیمه نهایی لیگ قهرمانان در حالی برابر هم قرار می گیرند که در دیدار رفت رئال با هت تریک کریستیانو رونالدو توانست سه بر صفر همشهری خود را شکست بدهد و از شانس زیادی برای صعود به دیدار نهایی برخوردار باشد.

رئال مادرید بعد از شکست در ال کلاسیکو و سخت کردن کار قهرمانی در لالیگا توانسته است هر چهار دیدار بعدی خود را با برد به پایان برسانند و از طرفی یک سال است که این تیم در تمام دیدارهای خود حداقل یک گل به ثمر رسانده است.

در طرف مقابل اتلتیکومادرید از پنج دیدار اخیر خود به سه برد و دو باخت رسیده است. شاگردان سیمئونه غیر از شکست دیدار رفت برابر رئال مادرید در لالیگا، برابر ویارئال نیز شکست خوردند. هرچه باشد باید منتظر یک جو فوق العاده در ویسنته کالدرون باشیم. این آخرین دیدار اروپایی اتلتیکومادرید در این ورزشگاه خواهد بود. ورزشگاهی که از سال ۱۹۶۶ دیدارهای خانگی اتلتیکو در آن برگزار شد.

هت تریک رونالدو برابر اتلتیکو در بازی رفت

رئال در سه دوره گذشته توانسته است اتلتیکو را از لیگ قهرمانان حذف کند. رئالی ها دو دوره در فینال لیگ قهرمانان توانسته است اتلتیکو را در دیدار نهایی شکست بدهد. دو تیم چهار بار در رقابت های اروپایی برابر هم به میدان رفتند که در تمامی دیدارها در رقابت های اروپایی برد با تیم رئال بوده است. اولین تقابل اروپایی دو تیم در فصل ۵۹-۱۹۵۸ بود که این رئال بود که در مجموع دو دیدار توانست با کنار زدن اتلتیکو به دیدار نهایی جام برسد.

حساس ترین بازی دو تیم در سال ۲۰۱۴ بود. در فینال لیگ قهرانان اروپا فصل ۱۴-۲۰۱۳  دو تیم به مصاف هم رفتند که حاصل آن برتری چهار بر یک رئال مادرید در پایان ۱۲۰ دقیقه بود. این برد در شرایطی به دست آمد که اتلتیکو تا دقیقه ۹۳ با گل دیگو گودین پیش بود اما سرخیو راموس در ثانیه های پایانی گل تساوی را به ثمر رساند و در ۳۰ دقیقه وقت اضافه هم گرت بیل، مارسلو و کریس رونالدو، سه بار دیگر دروازه تیبو کورتووا را باز کردند تا دهمین قهرمانی رئال در لیگ قهرمانان به دست آید.

رئال در صورت برد در این دیدار برای دوازدهمین بار به دیدار نهایی رقابت ها راه می یابد که نوعی رکورد محسوب می شود. رئالی ها پنج بار دیدار نیمه نهایی لیگ قهرمانان را با برد به پایان رساندند و در تمامی موارد به قهرمانی رسیدند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال