اتلتیکو مادرید 1 - 3 رئال مادرید؛ سولاری مچ سیمئونه را خواباند

شاگردان سولاری فاتح دربی مادرید شدند...

شاگردان سولاری فاتح دربی مادرید شدند

رئال مادرید با برتری مقابل همشهری خود، موفق شد با صعود به رتبۀ دوم جدول لالیگا، به یک قدمی بارسلونا صدرنشین برسد.

به گزارش مدال، رئال مادرید با پیروزی برابر اتلتیکو مادرید به روزهای خوش موفقیت آمیز خود در رقابت‌های لالیگا تداوم بیشتری بخشید تا با عبور از سد تشک سازان همیشه جنگجو، از آن بحران خانمان‌سوز به طور کامل فاصله بگیرند و در روزهایی که هیچ‌کس بر رویشان حساب نمی‌کرد، در قامت یک مدعی تمام عیار ظاهر شوند.

در جریان این دیدار پرتنش و پربرخورد که حاشیه‌های بسیاری را در خود جای داده بود، کارلوس کاسمیرو با به تصویر کشیدن یک سوپر حرکت آکروباتیک موفق شد دروازۀ اتلتیکو را در دقیقۀ 16 باز کند تا موجی از شادی به اردوی لوس بلانکوس راه پیدا کند و رئال تیم برتر میدان خود را جلوه بدهد.

پس از به ثمر رسیدن این گل، رئال مادرید عقب نشست تا اتلتیکو مادرید برای جبران نتیجه، بر روی دروازه میهمان هجوم بیاورد و در دقیقۀ 25  آنتوان گریزمان دروازۀ تیبور کورتوا را به شکلی تحقیرآمیز باز کند تا با ورود تیم کمک داور ویدئویی بر روی این گل مشکوک و بررسی همه جانبۀ آن، گل تشک سازان سالم اعلام شود و کار به تساوی کشیده شود.

در اواخر نیمۀ نخست، وینیسیوس جونیور که در گل اتلتیکو مادرید اشتباه بزرگی را مرتکب شده بود توانست از داور بازی به سود تیم خود ضربه پنالتی حیات‌بخشی را دریافت کند تا سرخیو راموس با به ثمر رساندن آن در دقیقۀ 43 باز هم رئال را از حریف خود به پیش بیاندازد و نیمه اول با برتری 2 - 1 شاگردان سولاری به پایان برسد.

در نیمۀ دوم اتلتیکو فشار خود را بر روی دروازۀ رئال مادرید بیشتر کرد و آلوارو موراتا تازه به میدان آمده موفق شد دروازۀ کورتوا را باز کند تا او پاسخ ‌بی مهری‌های تیم سابقش را داده باشد! اما در حالی که او مشغول شادی بود، داور میدان گل وی را مردود اعلام کرد تا برتری سپیدها پابرجای بماند.

در نهایت تعویض طلایی سولاری، گرت بیل موفق شد روی فرار دیدنی خود از تلۀ آفساید مدافعین اتلتیکو، برای بار سوم دروازۀ حریف را باز کند تا در دقیقۀ 74، تکلیف برندۀ این میدان مشخص شود؛ اخراج توماس در دقیقۀ 8 عملا کار اتلتیکو را به پایان رساند تا تماشاگردان تشک سازان استادیوم واندا را ترک کنند.

رئال با کسب این پیروزی، 46 امتیازی شد و بالاتر از اتلتیکو 42 امتیازی در رتبۀ دوم جدول لالیگا قرار گرفت  تا به یک قدمی بارسلونا صدرنشین برسد.