اتلتیکو مادرید 2 - 0 یوونتوس؛ تعظیم بانوی پیر در متروپولیتانو +ویدیو

روخی بلانکو در خانه به یک پیروزی ارزشمند دست یافت...

از مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان اروپا اتلتیکومادرید در خانه میزبان تیم یوونتوس بود که در نهایت شاگردان سیمئونه توانستند با دو گل به پیروزی برسند.

به گزارش مدال، در چهارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دو تیم اتلتیکومادرید و یوونتوس به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان نود دقیقه این اتلتیکومادرید بود که با دو گل حریف خود را شکست داد.

دو تیم در نیمه اول بیشتر به دنبال حفظ دروازه خود بودند و بسیار محتاط بازی کردند. سیمئونه که معمولاً سبک بازی تیمش را دفاعی می‌چیند و چشم به ضد حملات دارد، در این دیدار هم سعی داشت از تک موقعیت‌های خود در نیمه اول استفاده کند. اولین موقعیت جدی این دیدار را کریستیانو رونالدو رقم زد. ضربه ایستگاهی محکم و فوق‌العاده این بازیکن را یان اوبلاک از زیر طاق دروازه بیرون کشید.

در طرف مقابل هم مهم‌ترین موقعیت اتلتیکومادرید در نیمه اول روی یک ضربه کاشته بدست آمد. جایی که آنتوان گریزمان با یک ضربه عالی دروازه بیانکونری را به طور جدی تهدید کرد اما کاشته او با اختلاف بسیار اندکی از کنار تیر دروازه به بیرون رفت. نهایتاً نیمه اول با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

جریان بازی در نیمه دوم کاملاً به نفع میزبان تغییر کرد. سیمئونه که می‌دانست در بازی برگشت کار بسیار دشواری خواهد داشت، سیستم بازی تیمش را هجومی‌تر کرد. دو موقعیت پی‌در‌پی برای سیمئونه شکل گرفت که با بی دقتی مهاجمان این تیم از دست رفت. دیگو کاستا با فرار از قلب خط دفاعی یوونتوس و با عبور از بونوچی با دروازبان تک به تک شد که با یک ضربه مبتدیانه توپ را به خارج از چهارچوب زد تا جدی‎‌ترین موقعیت اتلتیکومادرید از دست برود.

تنها چند دقیقه بعد از موقعیت کاستا، آنتوان گریزمان با یک ضربه چیب زیبا قصد داشت دروازه یوونتوس را باز کند که با بدشانسی محض توپ به تیر دروازه خورد. دقیقه 70 ضربه سر آلوارو موراتو به تور دروازه یوونتوس چسبید که بعد از اعتراض بیانکونری‌ها داور دستور VAR داد و در نهایت گل را مردود اعلام کرد.

اما در دقیقه 78 این خیمنز بود که موفق شد با یک ضربه دقیق روخی بلانکو را پیش بیاندازد و یوونتوس را به زانو در بیاورد. بعد از گل اتلتیکو، بازی کمی به خشونت کشیده شد و بازیکنان دو تیم با خطاهای زیاد از خجالت هم درآمدند. کاستا و توماس پارتی و الکس ساندرو با دریافت کارت زرد از بازی برگشت محروم شدند. دقیقه 82 این کاپیتان گودین بود که از شلوغی محوطه جریمه استفاده کرد و گل دوم میزبان را به ثمر رساند. نهایتاً این شاگردان سیمئونه بودند که موفق شدند با دو گل حریف خود را شکست دهند و با خیالی آسوده‌تر گام به دیدار برگشت بگذارند.