اتمام حجت رئیس فدراسیون با زیردستانش

رئیس فدراسیون فوتبال در جلسه‌ای که با روسای کمیته‌ها و دپارتمان‌های فدراسیون فوتبال برگزار کرد، با آنها برای انجام کارِ با برنامه و با صداقت اتمام حجت کرد....

به گزارش "ورزش سه"، صبح امروز جلسه ای میان رئیس فدراسیون فوتبال و روسای کمیته ها و دپارتمان های مختلف فدراسیون فوتبال برگزار شد، تا راهکارهای توسعه در بخش های مختلف فدراسیون مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این جلسه که به نوعی می توان گفت جلسه توجیهی عزیزی خادم برای افراد و روسای زیرمجموعه اش بود، رئیس فدراسیون با آنها اتمام حجت کرد و ضمن صحبت در مورد موضوعاتِ روز فوتبالِ کشور تاکید کرد، آرایی که از سوی استان های مختلف به او داده شده، تاثیری در رفتار فدراسیونِ او با آنها که برنامه محور است و می خواهد صادقانه کار کند، نخواهد داشت.

عزیزی خادم در این جلسه صحبت های مهمی در مورد اهداف فدراسیونِ تحت هدایتش مطرح کرده که بی شک می تواند در پایان دوره مدیریت او، موارد مطرح شده در این جلسه سنگ محک بسیار خوبی برای سنجش میزان موفقیت و عمل گرایی فدراسیونش باشد.

مشروح صحبت های رئیس فدراسیون با روسای دپارتمان ها و کمیته های مختلف فدراسیون فوتبال را در ادامه می خوانید...

*بخش هایی داریم که نادیده گرفته شده اند


عزیزی خادم که یکی از سخنرانان این مراسم در آکادمی ملی المپیک بود، در بخشی از این گردهماییِ به عنوان سخنران پشت تریبون رفت و اینطور حرف هایش را آغاز کرد:« در فوتبال ایران بخش‌هایی داریم که نادیده گرفته شده‌اند و باید اقدامات لازم در این حوزه‌ها انجام شود؛ که برنامه‌ریزی تیم مدیریت و هیات رییسه فدراسیون نیز بر آن محور است. انجام اقدامات مفید در بخش‌های نادیده گرفته شده، به مشروعیت‌بخشی فوتبال کمک می‌کنند.»

*در ۲۰،۳۰ سال گذشته چه کاری در حوزه مسئولیت اجتماعی انجام شده؟!


رئیس فدراسیون در ادامه با اشاره به اینکه فدراسیون او به بخش مسئولیت اجتماعی و انجام وظیفه اش در این حوزه وارد شده است، اضافه کرد:« به عنوان مثال فیفا با عظمت و گستردگی که در دنیا دارد، به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی توجه ویژه‌ای کرده است. این سوال را از خودمان بپرسیم که در بیست، سی سال گذشته ما چه کاری در بخش مسئولیت‌های اجتماعی انجام دادیم. ما در این حوزه کار را آغاز کردیم و امیدواریم کار بزرگی در حوزه فرهنگی و مسئولیت‌های اجتماعی با نگاه عادلانه و سخاوتمندانه صورت بگیرد. البته مشارکت در این حوزه باید افزایش پیدا کند تا خیر دنیا و آخرت را ببریم.»


*جمع شده ایم تا برنامه ارائه دهیم


او در ادامه با پرداختن به دلیلِ تشکیل جلسه توضیح داد:«  یکی از دلایل برگزاری این جلسه این است که برنامه‌ها را ارائه کنیم. البته قصد داریم این جلسات را به صورت ماهانه حتی در استان‌ها برگزار کنیم تا اگر مشکلی وجود دارد، همه در کنار هم کمک کنیم تا مشکل حل شود. در بخش اقتصادی کارهای زیادی مغفول مانده است. در تلاشیم تا اینگونه مشکلات را با برنامه‌ریزی درست حل کنیم.»

*باید برنامه های قابل ارزش‌گذاری اجرا شود


بخش بعدی صحبت های رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به دستمزد داوران بود که خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران نیز در صحبت های خود به آن پرداخته بود. عزیزی خادم
در واکنش به این موضوع اضافه کرد:« در بخش داوری باید کار از نظر دستمزد و کارایی، ظرفیت‌ سنجی، استانداردسازی و بالابردن کیفیت به سمت و سویی برود که مناسب باشد. در بخش فوتسال نیز امسال تورنمنت مهمی داریم و برنامه‌ریزی خوبی انجام شده است . البته از دورنمای موضوع توسعه‌ فوتبال در همین کوتاه مدت نیز دور نشویم و از همین الان باید برنامه‌ریزی خوبی برای آینده انجام شود و البته برنامه‌هایی که قابلیت ارزش‌گذاری داشته باشد، به مرحله اجرا برسد.»

*حوزه استان‌ها برای فدراسیون اهمیت زیادی دارد


عزیزی خادم با اشاره به اهمیت استان ها تاکید کرد:« حوزه استانها اهمیت بسیاری برای ما دارد و در چند هفته آینده هم جلسه‌ای در یکی از استان‌ها برگزار خواهیم کرد تا نگاه فدراسیون مبتنی بر عدالت را در استان‌ها که بازوهای اصلی ما در کشور هستند به درستی اجرا کنیم.»

*امیدوارم فدراسیون را به سمت تجاری شدن ببریم


رئیس فدراسیون در ادامه صحبت هایش در مورد شرایط تیم ملی صحبت کرد و با ذکر این نکته که تیم ملی در آستانه حذف از رقابت های مقدماتی جام جهانی قرار داشته است، افزود: « فوتبال اعتبارش را در میان جامعه و اهالی فوتبال از دست داده بود. شما بهتر از من در جریان هستید. اما به اذن خدا و مقربین درگاهش و هماهنگی خوبی که در فدراسیون و تیم ملی ایجاد شده است، این خطر را پشت سر گذاشتیم. اکنون امیدواریم فدراسیون را به سمت تجاری شدن ببریم. به این منظور در حوزه دیجیتال مارکتینگ برنامه‌ریزی خوبی انجام دادیم و یک کمیته کاملا تخصصی از بهترین‌های ایران تشکیل دادیم که کار خودشان را از هفته آتی آغاز خواهند کرد تا در این حوزه به سرعت ورود کنیم.»

*نگاه من نگاه تحول گرا است


رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت هایش به دو موضوع پراهمیت پرداخت و توضیح داد:« در خصوص لیگ نیز بر کمیته مسابقات نظارت خواهیم کرد و در هیات رییسه هم مواردی مربوط به برگزاری مناسب مسابقات مانند موضوع VAR را مطرح کردیم.  به طور کلی هیچکس از نگاه نظارتی ما در امان نخواهد بود و تعارفی هم با کسی نداریم. همه عزیزان دوستان ما خواهند بود و امیدوارم در آینده نگاه دوستی ما تنها بر اساس کار باشد. کار با کیفیت، لازمه دوستی ما خواهد بود. نگاه ما به استفاده از نیروها، فارغ از مباحث انتخاباتی فدراسیون بوده است. نگاه من بلند مدت به جهت ایجاد تحول است. تحول در تمامی مسائل پیش‌رویمان مد نظر است» .

*در تلاشیم فوتبال بانوان هم به سمت تجاری شدن برود


عزیزی خادم سپس به فوتبال بانوان پرداخت و با کنایه زدن نسبت به عملکرد فدراسیون گذشته، عنوان کرد:« بخش بانوان که به فراموشی سپرده شده بود را احیا کردیم. فدراسیون کاملا تغییر راهبرد داده که این مسئله جز تلاش هیات رییسه نبوده است. امروز شاهدیم همه تیم‌ها در بخش‌های مختلف مشغول به کار هستند و انشاله در چهار سال آینده بتوانیم ثمره کارهایمان را ببینیم. در تلاشیم فوتبال بانوان هم مانند آقایان به سمت تجاری شدن برود. اگر فوتبال در حوزه بانوان در دل خانواده ورود کند، قطعا اولین جایی که منتفع می‌شود بدون شک خانواده فوتبال است .»

*جوان تر شدن فدراسیون از اهداف اصلی ماست


رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه با اشاره به اینکه نگاه او استفاده از نیروهای جوان در فدراسیون است، عنوان کرد:« به طور کلی جوان‌تر شدن فدراسیون فوتبال در تمامی حوزه ها از اهداف اصلی ما است. در حوزه اسپانسرینگ و موارد مالی جلساتی داشتیم و مشکلاتی وجود داشته که برای ده ها سال جمع شده و نباید توقع یک شبه حل شدن مشکلات را داشت، اما اقدامات لازم و تحول خواهانه در فوتبال را شروع کردیم.»


*فوتبال کشور باید درست شود و با کسی تعارف نداریم


ادامه صحبت های خادم تاکید بر انتظاراتی بود که او از اعضای زیرمجموعه اش دارد و گفت:« خط قرمز ما برنامه است. همانطور که از سرمربی تیم ملی نیز برنامه خواستیم. برنامه باید قابلیت اجرا داشته باشد و کمیته ها نیز باید به همین شکل برنامه خوبی را با همفکری تدوین کنند. به عنوان فردی از جامعه فوتبال در کنار شما خواهم بود و ما هر کاری که برای فوتبال مفید باشد را تایید خواهیم کرد و اجرایی می‌کنیم. فوتبال کشور باید درست شود و در این راه تعارف نداریم.»

*امیدوار صداقت و برنامه سرلوحه کار ما باشد


رییس فدراسیون با تاکید بر اینکه اتفاقات خوبی در فدراسیون در حال شکل‌گیری است، صحبت های پایانی اش را مطرح کرد: « بخش‌های قضایی فدراسیون فوتبال با وجود فشارهای متعددی که وجود دارد شب و روز مشغول کار هستند و حتی یکبار در یک مورد نیز توصیه‌‌ای به آن‌ها نداشتیم و کاملا مستقل و به عدالت کارها را پیش می‌برند. از نظرم فدراسیون در این دو، سه ماه اخیر مسیر روشنی را در پیش گرفته و امیدوارم صداقت و برنامه سرلوحه ما باشد تا با یک نگاه واحد و منسجم از امروز فدراسیون به سمت چارچوب اصلی خودش یعنی پاسخگویی، تعامل، همراهی و هماهنگی پیش برود. برگزاری نشستی مانند امروز کم سابقه بوده و نشان دهنده همدلی و خواست ما برای انجام کار جمعی است.»


پس از صعود تیم ملی ایران به مرحله نهایی جام جهانی که مهم ترین دغدغه فدراسیون جدید بود، حالا این جلسه که در پی معرفی ۲۴ عضو جدید فدراسیون برگزار شد را می توان اولین گام جدی فدراسیونِ عزیزی خادم دانست.

تگ ها


شهاب‌الدین عزیزی خادم فدراسیون فوتبال