اتهامات جنجالی و نژادپرستانه یحیی توره به گواردیولا

یحیی توره هافبک ساحل عاجی و سابق بارسلونا و منچسترسیتی، پپ گواردیولا را به مشکل داشتن با بازیکنان آفریقایی، متهم کرد ......

یحیی توره هافبک ساحل عاجی و سابق بارسلونا و منچسترسیتی، پپ گواردیولا را به مشکل داشتن با بازیکنان آفریقایی، متهم کرد.

به گزارش مدال، یحیی توره که فصل پیش چندان در ترکیب سیتیزن ها به میدان نمی رفت، در زمان مربیگری پپ در بارسا، به منچستر سیتی فروخته شد و اکنون باز هم به دلیل روابط نه چندان خوب با گواردیولا از این تیم جدا شده است. او در این مورد به فرانس فوتبال، می گوید:

"من می خواهم همان کسی باشم که راز گواردیولا را فاش می کند. من بارها سعی کردم شرایط را درک کنم و وضعیت خودم را از مربیان جویا شوم. وقتی می دیدم که چه در تمرینات و چه در بازی ها از بازیکنانی که از من جوان ترند و ثابت بازی می کنند، بهترم، متوجه می شدم که مشکل، شرایط فیزیکی من نیست. نم دانم اما این احساس را گیدا می کردم که او به من حسادت می کند و با من مشکل دارد.

 او سال پیش بدون ذره ای احترام تلاش کرد فصل مرا نابود کند. او با من بسیار سنگدل بود. فکر می کنید او می توانست با بازیکنی مثل اینیستا چنین کند؟ شاید قضیه رنگ پوست من است. من اولین کسی نیستم که این قضیه را مطرح می کنم، حتی همبازیان سابقم در بارسا نیز از این موضوع آگاه بودند.

او در هر جایی که بوده با بازیکنان آفریقایی مشکل داشته است و این مساله بسیار سوال برانگیز است. او آنقدر باهوش است که کسی نتواند مچ او را بگیرد، اما قول می دهم اگر روزی 5 بازیکن آفریقایی در ترکیب تیمش به میدان فرستاد من برای او یک کیک بخرم. او دوست دارد بازیکنانی مطیع داشته باشد که بر دستانش بوسه بزنند. من چنین رابطه ای را دوست ندارم. من به او احترام می گذارم اما چنین بازیکنی نیستم."

یحیی توره 35 ساله فصل گذشته تنها یک بازی در ترکیب ثابت سیتیزن ها به میدان رفت و در آن بازی بازوبند کاپیتانی تیمش را نیز به بازو بست.

تگ ها


منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال