اتهام رشوه به داور و ۵ کارت قرمز در لیگ ایران

دیدار دو تیم پارس جنوبی و رایکا بابل با جنجال بزرگی در دقایق پایانی همراه شد که ماحصل آن خروج ۵ کارت قرمز از جیب داور برای بازیکنان دو تیم بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پارس جنوبی روز گذشته در خانه برابر رایکا بابل که پیروز قربانی هدایت آن را برعهده دارد متوقف شد تا شرایط برای این تیم جنوبی که سابقه حضور در لیگ برتر را نیز در کارنامه دارد، همچنان بد پیش برود.

پارس جنوبی که در نیمه اول موفق شده بود با یک گل از حریف پیش بیفتد، در نیمه دوم با توجه به حملات پردامنه حریف در نهایت دروازه خود را باز شده دید تا دو تیم به تساوی در این بازی رضایت بدهند.

در این بازی داور ۵ بار از کارت قرمز خود استفاده کرد که سیروس سنگچولی دروازه بان پارس جنوبی و دو بازیکن و ۲ عضو کادرفنی رایکا در جمع اخراجی‌های این بازی لقب گرفتند. پیروز قربانی سرمربی رایکا یکی از نفرات اخراج شده از سوی داور این بازی بود. در نهایت یکی از خشن‌ترین بازی‌های لیگ دسته اول با ۵ کارت قرمز با تساوی یک - یک دو تیم خاتمه یافت.

حواشی شکل گرفته در این بازی که با ادعای فحاشی از سوی هواداران پارس جنوبی توسط پیروز قربانی شکل گرفت و در نهایت با دخالت داور مواجه شد، باعث شد تا بازی با وقفه‌ای ۲۰ دقیقه‌ای همراه شود.

داور ابتدا دروازه بان پارس جنوبی را اخراج کرد که با واکنش تندی از سوی وی همراه شد و این گلر که قصد خروج از زمین را نداشت در نهایت با وساطت هم‌تیمی‌هایش مسیر رختکن را در پیش گرفت. اتفاقی که باعث شد تا هواداران اندک حاضر در استادیوم تیم حریف را متهم به دادن رشوه به داور برای کسب نتیجه کنند و الفاظی نیز در این رابطه رد و بدل شد که واکنش پیروز قربانی را در پی داشت.

داور در ادامه دو بازیکن از رایکا و همچنین دو عضو کادرفنی این تیم را نیز اخراج کرد تا دو تیم دقایق باقیمانده را ۱۰ و ۹ نفره دنبال کنند. با توجه به اخراج گلر پارس جنوبی و پایان تعویض‌های این تیم، آنها دقایق پایانی را با حضور یکی از بازیکنان درون دروازه دنبال کردند.

پیروز قربانی در توضیح اتفاقات لحظات پایانی که منجر به اخراجش شده اینطور توضیح داده است: داور در اواخر بازی به دو بازیکن کارت قرمز داد و پس از آن، تنش‌هایی از سوی تماشاگران پارس جنوبی ایجاد شد. چهار یا پنج هوادار در جایگاه ویژه بازی حضور داشتند که در فاصله ۱۰ متری ما، در چشم‌مان نگاه می‌کردند و فحش می‌دادند. آنها به داوران و اعضای تیم ما فحش می‌دادند و من هم عکس‌العمل نشان دادم که داور مرا اخراج کرد. به تصمیم ناظر بازی و داور احترام می‌گذارم، اما باید از حق تیمم دفاع می‌کردم و نمی‌شد در آن شرایط سخت جم، هر بلایی می‌خواهند بر سر ما بیاورند.سرمربی رایکای بابل در خصوص اینکه روابط عمومی این باشگاه ادعا کرده دروازه‌بان پارس جنوبی تهمت پرداخت رشوه به داور بازی زده است، خاطرنشان کرد: دروازه‌بان حریف از زمین بیرون نمی‌آمد و این حرف‌ها را زد. اگر کسی پول داده، ما باید این کار را کنیم که اگر پول داشتیم، مشکلات خودمان را حل می‌کردیم. نتیجه گرفتن با کثیف‌بازی در نگرش باشگاه رایکا و من نیست.

تگ ها


دسته یک فوتبال ایران لیگ آزادگان فوتبال