اتهام سنگين مايلي‌کهن به بازيکنان تيم اميد

به گزارش مدال به نقل از روزنامه شرق: محمد مايلي کهن که بارها با صحبت هايش جنجال زيادي در فوتبال ايران به وجود آورده، جديدا اظهارنظراتي داشته که بار حقوقي دارد؛ او که مدعي است تريبون در اختيار ندارد، در مصاحبه اي تقريبا بلند با خبر ورزشي به کارلوس کي روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران تاخته و علاوه بر زيرسؤال بردن کارنامه کي روش مباحثي را هم مطرح کرده که در نوع خودش عجيب است؛ او با بيان اينکه کي روش به دنبال نابودکردن فوتبال داخلي ماست، مي گويد اين مربي به بازيکنان ايراني پيشنهاد مي دهد ليگ ايران را ترک کنند وگرنه شانسي براي بازي کردن در تيم ملي ندارند ......

به گزارش مدال به نقل از روزنامه شرق: محمد مايلي کهن که بارها با صحبت هايش جنجال زيادي در فوتبال ايران به وجود آورده، جديدا اظهارنظراتي داشته که بار حقوقي دارد؛ او که مدعي است «تريبون» در اختيار ندارد، در مصاحبه اي تقريبا بلند با «خبر ورزشي» به کارلوس کي روش، سرمربي پرتغالي تيم ملي ايران تاخته و علاوه بر زيرسؤال بردن کارنامه کي روش مباحثي را هم مطرح کرده که در نوع خودش عجيب است؛ او با بيان اينکه «کي روش به دنبال نابودکردن فوتبال داخلي ماست»، مي گويد اين مربي به بازيکنان ايراني پيشنهاد مي دهد ليگ ايران را ترک کنند وگرنه شانسي براي بازي کردن در تيم ملي ندارند.

او در جايي ديگر از صحبت هايش هم به اين موضوع اشاره کرده که «کي روش به دليل اختلافي که با برانکو دارد مي خواهد پرسپوليس را متلاشي کند». با اين حال بخش اصلي صحبت هاي مايلي کهن که مي تواند موضوع مهمي را در دلش داشته باشد، مربوط به «ادعاي کم فروشي بازيکنان تيم ملي اميد» در راه رسيدن به المپيک است. ماجراي تيم ملي المپيک ايران هم نياز به گريزي سريع دارد؛ فدراسيون فوتبال ايران و شخص علي کفاشيان ابتدا حبيب کاشاني را به عنوان مدير تيم اميد و سپس محمد مايلي کهن را به عنوان مدير فني تيم ملي اميد ايران انتخاب کردند. همکاري اين دو با محمد خاکپور به عنوان سرمربي تيم ملي اميد هم راه به جايي پيدا نکرد تا براي چندمين بار متوالي ايران از صعود به بازي هاي فوتبال المپيک بازماند. حالا اما مايلي کهن که به عنوان مدير فني روي نيمکت مي نشست، مي گويد «صراحتا مي گويم کي روش مانع حضور تيم ملي اميد ايران در المپيک شد»! دليل اين ادعا هم اين است که به نظر مايلي کهن «عده اي از بازيکنان تيم ملي اميد به خاطر کي روش کم فروشي کرده اند». مايلي کهن در اين مورد مي گويد: «اصلا (کي روش) براي چه بلند شد و آمد دوحه! متأسفانه در آن بازي ها چند بازيکن تيم اميد به خاطر کي روش کم فروشي کردند. از آنها نام نمي برم ولي الان ديگر بايد مسئله را علني مي کردم». بحث «کم فروشي» در فوتبال ايران مورد تازه اي نيست ولي در اين مورد ويژه جاي تأمل دارد؛ در آن برهه شش بازيکن در تيم ملي اميد بوده اند که به طور مشترک هم در فهرست کي روش قرار داشتند و هم در تيم اميد: مهدي ترابي، ميلاد محمدي، محمدرضا اخباري، احسان پهلوان، علي کريمي و کنعاني زادگان. مايلي کهن فعلا با اين ادعا بازيکنان خاطي را زير سؤال برده که مي تواند بار حقوقي خاصي هم در پي داشته باشد. مايلي کهن همواره صحبت هاي تندي عليه کي روش انجام مي داد اما اين اظهارنظر يک تفاوت بزرگ دارد، او به عنوان مسئول تيم اميد اتهام تباني به کي روش و چند ملي پوش وارد کرده است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال