اتهام سنگین نشریه ABC به بنیاد مسی

نشریه اسپانیایی ABC ادعا کرد که بنیاد لیونل مسی به عنوان پوششی برای مخفی کردن میلیون ها یورو از درآمدهای این ستاره آرژانتینی فعالیت می کند ......
نشریه اسپانیایی ABC ادعا کرد که بنیاد لیونل مسی به عنوان پوششی برای مخفی کردن میلیون ها یورو از درآمدهای این ستاره آرژانتینی فعالیت می کند ...

نشریه اسپانیایی ABC ادعا کرد که بنیاد لیونل مسی به عنوان پوششی برای مخفی کردن میلیون ها یورو از درآمدهای این ستاره آرژانتینی فعالیت می کند.

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، مسی به تازگی به اتهام فرار مالیاتی 5 میلیون یورویی، به 15 ماه حبس محکوم شد که البته به جریمه نقدی تبدیل شد.

اکنون نشریه ABC ادعا کرد که بنیاد لیونل مسی که برای انجام فعالیت های خیرخواهانه تاسیس شده، بین سال های 2007 تا 20155، میزان زیادی از درآمدهای او را مخفی کرده و حداقل 10 میلیون یورو از درآمدهای او به مقامات اسپانیایی یا آرژانتینی اعلام نشده است.

ABC مدعی شده که این بنیاد به عنوان چتری برای پوشش تجارت خانوادگی مسی فعالیت می  کند.

همچنین در این گزارش آمده که این بنیاد 6 سال بعد از اینکه فعالیتش را در بارسلونا آغاز کرد و 4 سال پس از ایجاد یک شرکت زیرمجموعه در روساریوی آرژانتین، در اسپانیا ثبت شد. 

گفته می شود شرکتی که در روساریو ثبت شده، بدون اینکه درآمدهایش را اعلام کند، قراردادهای پرسودی امضا می کرد؛ به همین دلیل مقامات آرژانتینی به دلیل عدم اعلام حساب های این شرکت برای سه سال متوالی، امتیاز آن را لغو کردند.