اتوئو: من مهاجم بودم نه وینگر؛ بی‌احترامی نکنید

ساموئل اتوئو به دلیل اینکه از سوی فرانس فوتبال در فهرست نامزدهای بهترین وینگرهای راست تاریخ قرار گرفته نه مهاجمین، به شدت انتقاد کرد و آن را بی‌احترامی به خود دانست....

به گزارش "ورزش سه"، نشریه فرانس فوتبال مدتی پیش اعلام کرد که قصد دارد تیم رویایی تاریخ فوتبال را انتخاب و معرفی کند. این نشریه برگزارکننده مراسم معروف توپ طلا است و در نتیجه این برنامه به تیم رویاییِ توپ طلا موسوم شده است. فرانس فوتبال در فواصل زمانی فهرست ده نفره ای از نامزدهای هر پست اعلام می‌کند تا در نهایت یکی از آنها برای ورود به تیم رویایی انتخاب شود.

فرانس فوتبال دیروز نامزدهای پست وینگر راست را معرفی کرد که نام ساموئل اتوئو در آن به چشم می‌خورد. اتوئو اما از این نشریه به شدت انتقاد کرده و می‌گوید علت قرار گرفتن نامش در میان وینگرها را نمی‌داند چرا که همیشه در پست مهاجم بازی کرده است.

اتوئو در باشگاه هایی مثل اینتر، بارسلونا و چلسی درخشیده و در تیم ملی کشورش کامرون هم بهترین گلزن تاریخ کشور است. اتوئو با بارسلونا سه بار قهرمان لالیگا و دو بار قهرمان چمپیونزلیگ شد و سپس با اینترمیلان هم یک قهرمانی سری آ و یک قهرمانی دیگر در چمپیونزلیگ را جشن گرفت. اتوئو بخش عمده دوران فوتبالش را به عنوان مهاجم شماره ۹ بازی کرده و بیشتر موفقیتهایش در این نقش بدست آمده و به همین علت است که از قرار گرفتن نامش در فهرست وینگرها عصبانی است.

اتوئو در واکنش به فرانس فوتبال از شبکه اجتماعی توییتر استفاده کرد و نوشت: " متشکرم ولی من یک یا دو فصل در سمت راست بازی کردم (درحالیکه ۲۵ سال از عمر فوتبالی‌ام به عنوان مهاجم مرکزی گذشت). این یعنی بی احترامی، فرانس فوتبال. مهم نیست".

تگ ها


تیم ملی کامرون اتوئو جف کامرون