اتوئو: مورینیو مربی بسیار خاصی است

ساموئل اتوئو، مهاجم سابق اینتر، به تمجید از رفتار ژوزه مورینیو با بازیکنان تیمش پرداخت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، این مربی پرتغالی که در حال حاضر هدایت رم را برعهده دارد پیش از این سابقه حضور در فوتبال ایتالیا را در باشگاه اینتر داشت که دوران بسیار درخشان و موفقی نیز بود.

نراتزوری در طول دوران حضور مورینیو روی نیمکت این تیم موفق شدند فاتح سه‌گانه شوند و اتوئو نیز سومین لیگ قهرمانان دوران حرفه‌ای خود را با این باشگاه ایتالیایی بالای سر برد.

بازیکن سابق تیم ملی کامرون در آستانه فصل ۱۰-۲۰۰۹ از بارسلونا جدا شده و به اینتر ملحق شد و نقش موثری را نیز در تیم مورینیو برای رسیدن به این موفقیت تاریخی ایفا کرد.

سرمربی سابق اینتر در تابستان امسال پس از یک دهه بار دیگر به فوتبال ایتالیا برگشت تا جانشین پائولو فونسکا روی نیمکت رم شود. او موفق شده تا به اینجای فصل ۹ پیروزی از ۱۱ بازی انجام شده در تمامی رقابت‌ها به دست آورد.

اتوئو معتقد است که مدیریت رابطه این مربی با بازیکنان نقشی کلیدی در موفقیتش ایفا می‌کند. او در این باره به گاتزتا دلو اسپورت گفت:« ما تیمی از مربیان داشتیم. که مورینیو سرمربی خاص ما در راس آنها قرار داشت. او به خوبی هر بازیکن را درک می‌کرد و اهمیت بسیاری برای هواداران اینتر نیز قائل بود. او می‌دانست چطور این دو موضوع را با یکدیگر ترکیب کند. او از هر نظر بی‌نقص بود.»

اتوئو که حالا ۴۰ سال دارد در طول دوران حضورش در سن سیرو موفق شد ۱۰۲ بازی انجام دهد و ۵۳ گل برای این تیم به ثمر برساند. او همچنین یک قهرمانی در لیگ قهرمانان، یک اسکودتو، دو کوپا ایتالیا و یک سوپرکاپ ایتالیا را نیز به دست آورد.

با این حال این آخرین همکاری اتوئو و مورینیو نبود. این دو بار دیگر در فصل ۱۴-۲۰۱۳ فرصت کار با یکدیگر را در چلسی پیدا کردند. هرچند این دوران با درخشش سابق این زوج در اینتر همراه نبود. مورینیو در یکی از مصاحبه‌هایش مدعی شده بود که اتوئو دیگر تاثیرگذاری سابق را ندارد و پیر شده است.

 بازیکن کامرونی نیز پس از یکی از گل‌هایش در شادی پس از گل راه رفتن پیرمردها را تقلید کرد تا طعنه سنگینی به سرمربی پرتغالی زده باشد.

تگ ها


آ اس رم تیم ملی کامرون اتوئو اینتر میلان ژوزه مورینیو فوتبال جهان رم سری آ فوتبال