اتوئو: بعید کسی بتواند به میراث مسی برسد

ساموئل اتوئو، ستاره سابق بارسلونا، معتقد است که لیونل مسی حتی زمانی که برای تیم دوم بارسلونا بازی می کرد، نشان داد که به بازیکن بزرگی تبدیل خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، اتوئو بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ در کنار مسی برای بارسلونا بازی کرد و پس از آن به عنوان بخشی از مبلغ انتقال زلاتان ابراهیموویچ، راهی اینتر شد.

اتوئو عضوی از خط حمله خطرناک بارسلونا در کنار رونالدینیو و تیری آنری بود که موفق به فتح سه قهرمانی لالیگا، دو چمپونزلیگ و یک کوپا دل ری شدند. این ستاره ۳۹ ساله معتقد است که تبدیل شدن مسی به یک ستاره در سطح جهانی، اتفاقی قابل پیش بینی بود.

او به خبرنگاران گفت:" او هم برای تیم دوم بازی می کرد و هم تیم اصلی و خیلی بازیکن خوبی بود. ما از همان موقع می دانستیم که مسی روزی به چیزی که الان هست، تبدیل می شود. من خیلی خوشحالم زیرا او با سختکوشی خود به اینجا رسید."

اتوئو معتقد است یکی از جذاب ترین جنبه های موفقیت مسی این است که او فروتنی اش را حفظ کرده است؛ در حالی که توانسته به ۶ توپ طلا برسد؛ دستاوردی که بعید است بازیکن دیگری به آن دست پیدا کند.

" او اصلا تغییر نکرد. او هنوز همان آدم خوب است که من آن زمان می شناختم و هنوز هم می شناسم. او به تازگی به من گفت "متشکرم ساموئل"، به خاطر توصیه هایی که به او کردم، تشکر کرد- توصیه هایی که من اینجا نمی توانم بیان کنم- که دوران حرفه ای او را تغییر داد.

در آن زمان او باید بعضی چیزها را تغییر می داد اما او همیشه بازیکن بااستعدادی بود. من افتخار می کنم و خوشحالم داستانی که نوشت را دیدم؛ داستانی که هنوز تمام نشده است. بسیار دشوار و تقریبا غیرممکن است که از میراث او پیشی گرفت. مهمترین چیز برای من شخصیت اوست. همه از او متشکر هستند و او را به عنوان بازیکن تحسین می کنند.  اما او آدم فوق العاده ای است و من از اینکه هنوز جزو دوستان او هست، احساس غرور می کنم."

تگ ها


تیم ملی کامرون اتوئو لیونل مسی جف کامرون بارسلونا