احتمال آغاز اردوی شاگردان بنا از ماه آینده/ استارت تا فتح آسیا

کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی با توجه به پایان مسابقات لیگ برتر در صدد آن است اردوهای آماده سازی ملی‌پوشان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا را از ماه آینده آغاز کند....

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده رقابتهای لیگ برتر کشتی فرنگی روز سه شنبه ۲۵ آذرماه با قهرمانی تیم بازار بزرگ ایران بسته شد. مسابقاتی که در شرایط و محدودیت‌های کرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به جریان افتاد و در نهایت با تمام کم و کاستی‌ها خود به پایان رسید.

حال با توجه به پایان پیکارهای لیگ برتر، کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز در صدد آغاز برنامه‌های مدون خود برای حضور ملی پوشان در رقابتهای قهرمانی آسیا و مسابقات گزینشی المپیک هستند.

طبق برنامه اتحادیه جهانی کشتی، مسابقات قهرمانی کشتی آسیا طی روزهای ۲۸ بهمن تا سوم اسفندماه به میزبانی شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد. همچنین پیکارهای گزینشی المپیک نیز طی فروردین و اردیبهشت سال آینده برگزار می‌شود که ملی پوشان کشتی فرنگی ایران باید برای کسب ۳ سهمیه باقیمانده تلاش کنند.

در همین راستا حبیب‌الله اخلاقی مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در خصوص برنامه‌های آتی این تیم با توجه به پایان لیگ برتر به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اهمیت زمان آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت‌های گزینشی المپیک، باید برنامه‌های خود را بزودی وارد فاز اجرایی کنیم. با این وجود می‌توان پیش بینی کرد بتوانیم از دی ماه اردو داشته باشیم. البته همه چیز درنهایت به شرایط و محدودیت‌های کرونایی بستگی دارد، اما به هر حال پیش بینی می‌کنیم اردوی ملی پوشان برای حضور در پیکارهای قهرمانی آسیا در دی و بهمن ماه تشکیل و پیگیری شود.

وی در پایان به احتمال برخی تغییرات در برنامه‌های مدون کادر فنی با توجه به شیوع کرونا هم اشاره کرد و گفت: وضعیت موجود و محدودیت‌های کرونایی در ماههای اخیر باعث تغییرات فراوانی شده و طبیعتاً تصمیمات کادر فنی و متولیان کشتی را هم بارها تغییر داده است. به عنوان مثال همین رقابتهای لیگ کشتی که قرار بود بعد از رقابتهای جهانی برگزار شود، اما لغو این مسابقات باعث شد تا لیگ هم دوباره به جریان بیفتد و در نهایت پرونده این دوره از رقابتها نیز به تازگی بسته شود.

تگ ها


محمد بنا کشتی فرنگی اردوی تدارکاتی