احتمال بازی دژاگه در بازی با فرانکفورت

اشکان دژاگه بعد از بازگشت پر سر و صدا به ولفسبورگ در نیم فصل امروز فرصت دارد اولین بازی اش را برای این تیم تجربه کند ......

اشکان دژاگه بعد از بازگشت پر سر و صدا به ولفسبورگ در نیم فصل امروز فرصت دارد اولین بازی اش را برای این تیم تجربه کند.

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه" و به نقل از ایران ورزشی  ، او یکی از اعضای تیمی بود که با ولفسبورگ قهرمانی در بوندس لیگا را تجربه کرد و بعد از 5/4 سال به جمع «گرگ ها» برگشته. اشکان بدشانس بود که در شروع کارش در این تیم عضله اش پاره شد و هفته های زیادی غایب بود، به طوری که دو بازی حساس تیم ملی مقابل قطر و چین را هم از دست داد. او از دو هفته قبل به تمرینات گروهی بازگشت و در روزهای گذشته توانسته برای تیم ذخیره های ولفسبورگ هم به میدان برود.

آنچه احتمال بازی اشکان مقابل آینتراخت را بیشتر می کند، مصدومیت دنده های یونس مالی است. یونکر، سرمربی ولفسبورگ در این باره گفت: «برای اشکان خیلی خوشحالم که توانسته به شرایط بازی برگردد و دو بار در ترکیب تیم زیر 23 ساله ها بازی کرده است.» یونکر به محبوبیت اشکان نزد هواداران ولفسبورگ هم اشاره کرد. دژاگه همچنین رکورد خوبی مقابل فرانکفورت دارد و در 5 بازی توانسته دو گل بزند.

اشکان در حساس ترین مقطع فصل به شرایط بازی رسیده. ولفسبورگ با وجود مهره های خوبی که در اختیار دارد نتایج ضعیفی گرفته و در رده پانزدهم جدول قرار دارد. سبزپوشان با 33 امتیاز در رده پانزدهم هستند و تنها به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به هامبورگ در منطقه سقوط قرار نگرفته اند. در این شرایط سه بازی باقی مانده این تیم حکم فینال را دارند. ولفسبورگ بعد از بازی امروز در فرانکفورت، هفته آینده میزبان مونشن گلادباخ است و در روز آخر در خانه هامبورگ، رقیب مستقیمش بازی مرگ و زندگی خواهد داشت.

یونکر 54 ساله در ماه فوریه از آکادمی آرسنال جدا شد تا ماموریت نجات تیمی را به عهده بگیرد که فصل گذشته تا یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان پیش رفته بود. او جانشین والرین اسماعیل شد که خودش در ماه اکتبر جای دیتر هکینگ را گرفته است. هکینگ حالا روی نیمکت مونشن گلادباخ می نشیند و هفته آینده انگیزه زیادی مقابل تیم سابقش خواهد داشت.

یونکر در چهار بازی ابتدایی با دو برد و دو تساوی نتایج خوبی گرفت. گل های ماریو گومز در این نتایج تاثیر زیادی داشت. او در سال 2011 هم سابقه همکاری با یونکر در بایرن مونیخ را دارد و تا قبل از شکست خانگی یک بر صفر مقابل فرایبورگ توانسته در تمام بازی هایی که با این مربی داشته گل بزند (15 گل در 9 بازی). این بازی شروع نتایج ضعیف فرایبورگ بود که در پنج بازی متوالی چهار بار شکست خورد، از جمله شکست خانگی تحقیر آمیز 6 بر صفر هفته گذشته مقابل بایرن مونیخ.

در این بازی لوئیز گوستاوو مقابل تیم سابقش اخراج شد و در بازی امروز مقابل فرانکفورت غایب خواهد بود. او خوش شانس بود که به خاطر رفتارش بیش از یک بازی محروم نشد و تنها 15 هزار یورو جریمه شد. جفری بروما، مدافع هلندی تیم هم به دلیل مصدومیت به این بازی نمی رسد. در این شرایط اضطراری یونکر مجبور است امروز از فیلیپ یولشید، مدافعی که در تمرین چهارشنبه به همبازیانش توهین کرد، استفاده کند. یونکر گفت که از عملکرد این مدافع در تمرینات راضی است و خشم های آنی که در تمرینات سراغ بازیکنان می آید، اتفاق خیلی عجیبی نیست.

یونکر در مصاحبه پنج شنبه تاکید کرد که نسبت به ماندن ولفسبورگ در بوندس لیگا خوشبین است و فصل آینده هم روی نیمکت این تیم خواهد بود. باید دید این مربی اتریشی با بازیکنان باتجربه اش مثل گومز، گوستاوو، رودریگز، گیلاووگی و البته دژاگه که به شرایط بازی رسیده، می تواند این ماموریت سخت را با موفقیت به پایان برساند؟

تگ ها


اخبار روز فوتبال