احتمال بالای منتفی شدن برگزاری یورو ۲۰۲۱ در ۱۲ کشور

کارل هاینتس رومینیگه تایید کرد که رئیس یوفا برگزاری یورو ۲۰۲۱ در ۱۲ کشور را سخت و دشوار می داند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کارل هاینتس رومینیگه مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ از احتمال لغو برگزاری پراکنده بازی‌های یورو ۲۰۲۰ در کشورهای مختلف و تبدیل شدن آن به یک تورنمنت متمرکز همچون ادوار قبلی این رقابت‌ها خبر داد. یورو ۲۰۲۰ که به دلیل شیوع کرونا با یک سال تأخیر برگزار می‌شود، قرار است اولین دوره جام ملت‌های اروپا باشد که توسط چند کشور مختلف اروپایی برگزار می‌شود. اما افزایش شمار مبتلایان و اعمال محدودیت‌های سفر میان کشورهای اروپایی، طرح میزبانی ۱۲ شهر از بازی‌های یورو را با چالش‌هایی مواجه کرده است.

کارل هاینتس رومنیگه مدیراجرایی باشگاه بایرن مونیخ در این مورد به روزنامه مونشنر مرکور گفت:« نباید فراموش کنیم که ایده برگزاری این دوره خاص از جام ملت‌های اروپا زمانی مطرح شد که کرونایی وجود نداشت. این یک بدعت‌گذاری توسط کمیسون اتحادیه اروپا بود که می‌خواست فوتبال در سراسر اروپا به نمایش درآید. اما من مطلع هستم که الکساندر چفرین رئیس یوفا که به شدت در مورد شیوع کرونا در فوتبال حساس است، دارد به این موضوع فکر می‌کند که آیا عقلانی‌تر و منطقی‌تر نیست که در این اوضاع و احوال تورنمنت فقط در یک کشور برگزار شود.»

پیش از این دومنیک بلان رئیس اتحادیه فوتبال سوئیس نیز به یوفا پیشنهاد داده بود که یورو ۲۰۲۰ را در یک کشور یا حتی یک شهر برگزار کند.

در طرح فعلی، شهر‌های کپنهاگ، بخارست، آمستردام، دوبلین، بیلبائو، گلاسکو و بوداپست، مونیخ، رم، سن‌پترزبورگ و باکو میزبان بازی‌های مرحله گروهی تا نیمه نهایی هستند و لندن میزبان بازی‌های نیمه نهایی و فینال خواهد بود.

تگ ها


بایرن مونیخ کارل‌هاینس رومینیگه یوفا فوتبال جهان بایرن مونیخ Bundesliga فوتبال