احتمال برگزاری رقابتهای جهانی کشتی با فشار روس‌ها

دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی کشتی آزاد معتقد است رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ به میزبانی صربستان با توجه به فشار و نفوذ روسها در سیستم اتحادیه جهانی برگزار خواهد شد....

به گزارش خبرنگار مهر، سرنوشت رقابتهای جهانی کشتی سال ۲۰۲۰ صربستان به جلسه اتحادیه جهانی در روز ۱۴ مهرماه گره خورده است. نشستی که هیات اجرایی اتحادیه جهانی باید تصمیم بگیرد آیا رقابتهای جهانی سال ۲۰۲۰ با توجه به شیوع ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان برپا خواهد شد یا این مسابقات هم مثل تمامی رویدادهای رسمی کشتی در سالجاری میلادی لغو می شود.

مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز رقابتهای جهانی و یکی از مدعیان وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بعید می دانم رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان لغو شود، چراکه روسها با جدیت به دنبال برگزاری این مسابقات هستند. اهمیت پیگیری روس‌ها برای برگزاری این رقابتها بدان جهت است که بطور کلی روس‌ها نفوذ زیادی بر سیاست‌های اتحادیه جهانی کشتی دارند و مدتهاست بدنبال برپایی این رقابتها هستند.

وی افزود: طبیعتا با وجود شرایطی که از سال گذشته بر کشتی ایران و جهان حکمفرما شد و ویروس کرونا همه چیز را به تعطیلی کشاند، باید انتظار مسابقاتی متفاوت با سالهای قبل را داشته باشیم چون اصلا مشخص نیست چه کشورهایی با چه کشتی گیرانی در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

آزادکار مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی در پایان به رقابتهای لیگ اشاره کرد و گفت: باید قبول کرد مربیان و کشتی گیران هیچ منبع درآمدی به جز لیگ کشتی ندارند و واقعا نمی توان بحث معیشتی اهالی کشتی را بدون برگزاری لیگ تصور کرد. تعجب من از این بود که بسیاری از لیگ های ورزشی راه افتادند و تنها لیگ کشتی با مخالفان زیادی روبرو بود که خوشبختانه لیگ کشتی هم مجوز گرفت.

تگ ها


مصطفی حسین خانی کشتی آزاد مسابقات قهرمانی جهان