احتمال برگزاری متمرکز مقدماتی جام جهانی

روزنامه الاقتصادیة عربستان در خبری مدعی شد که احتمال دارد مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی به شکل متمرکز برگزار شود....

به گزارش "ورزش سه"، هنوز مکانیزم برگزاری مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی نامشخص است و روزنامه الاقتصادیة عربستان در خبری مدعی شد ممکن است بازی ها به صورت رفت و برگشت برگزار نشوند. این روزنامه نوشت: فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون آسیا ممکن است برای برگزاری مسابقات مرحله سوم و پایانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مجبور به استفاده از سیستم برگزاری متمرکز بازی ها شوند.


از آنجا که فقط ۴۸ ساعت برای تیم های شرکت کننده در این مرحله زمان باقی مانده است تا ورزشگاه های خود برای میزبانی از رقبایشان در مرحله پایانی را اعلام کنند، اما هنوز مکانیزم برگزاری این بازی ها نامشخص است. انتظار می رود که فیفا و AFC ذر هفته آینده استادیوم های برگزاری این مسابقات را اعلام کنند.


در صورت عدم موفقیت فیفا و AFC در برگزاری رفت و برگشتی این بازی ها، مسابقات مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی پس از دو ماه در یکی از کشورهای آماده میزبانی از جمله عربستان سعودی برگزار می شود.


برخی از فدراسیون ها هنوز استادیوم های خود را برای میزبانی در این مرحله معرفی نکرده اند، در حالی که برخی از آنها با فدراسیون های مدنظرشان برای برگزاری بازی در زمین بی طرف و همچنین مقامات بهداشتی در کشورهای خود مشکل دارند.


یک منبع در کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیح داد که برخی از فدراسیون های قاره نمی توانند یکی از شرایط میزبانی را اجرا کنند. این شرط آن است که تیم مهمان نباید به دلیل اقدامات پیشگیرانه علیه ویروس کرونا بیش از ۴۸ ساعت راهی قرنطینه شود در حالیکه قوانین بهداشتی در این کشورها اجازه ورود افراد خارجی بدون گذراندن دوره ۱۴ تا ۲۱ روزه قرنطینه را نمی دهد.


این منبع اعلام کرد در صورتی که کشورها نتوانند میزبانی بازی هایشان را برعهده بگیرند، در نتیجه فیفا شخصا دست به کار می شود و کشور ثالث را برای میزبانی بی طرف انتخاب می کند.


در صورتی که کشورها نتوانند قوانین فیفا را اجرا کنند و در اجرای مقررات پیشگیری از ویروس کرونا مجبور به تابعیت از دولت های خود باشند، در نهایت مکانیزم برگزاری بازی ها به شکل متمرکز در دستور کار قرار می گیرد.

تگ ها


عربستان سعودی