احتمال تعویق دوباره رقابتهای انتخابی المپیک

شیوع ویروس کرونا اتحادیه تکواندو اروپا را برآن داشت در خصوص تعویق دوباره رقابتهای انتخابی المپیک تصمیم گیری کند....

به گزارش خبرنگار مهر، اتحادیه تکواندو بعد از دو مرحله تعویق رقابتهای انتخابی المپیک، تصمیم دارد این مسابقات را طی روزهای ۳۰ و ۳۱ ژانویه (۱۱ و ۱۲ بهمن ماه) به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه برگزار کند.

این رقابتها ابتدا قرار بود در شهر میلان برگزار شود که به دلیل پاندمی کرونا در ایتالیا، میزبانی به روسیه در شهر مسکو واگذار شد که در نهایت این کشور نیز به دلیل مشابه از میزبانی انصراف داد. بعد از آن اتحادیه اروپا میزبانی را بلغارستان در شهر صوفیه داد که به خوبی موفق به مهار کرونا شده بودند.

«پراگالوس» رئیس اتحادیه تکواندو اروپا در تازه‌ترین اظهار نظر خود تاکید کرد که این رقابت تنها در صورتی برگزار می‌شود که همه اعضای اتحادیه اروپا بتوانند تیمی را به این مهمترین رویداد اعزام کنند. پراگالوس گفت: افزایش موارد COVID-۱۹ در بسیاری از کشورهای اروپایی و محدودیت سفر در بسیاری از قاره‌ها، می‌تواند باعث تعویق دوباره مسابقات انتخابی باشد.


وی گفت: اگرچه می دانم که همه گیری کرونا در اروپا هنوز ادامه دارد، اما تکواندو همانند سایر ورزش‌ها باید مسابقات خود را از سر بگیرد. با توجه به این تصمیم، بسیاری از شما نگرانی‌های جدی در مورد ایمنی، فرصت برابر و سایر موارد مطرح دارید. مطمئناً موافقم که در این زمان‌ها همه ورزشکاران فرصت برابر برای شرکت در مسابقات را نخواهند داشت. بعضی از کشورها نمی‌توانند شرکت کنند و برخی دیگر در مورد سفر و بازگشت به کشور خود پس از مسابقه قوانین سختگیرانه ای دارند.

رئیس اتحادیه تکواندو اروپا افزود: همه رویدادهایی که ما ترتیب می‌دهیم دارای پروتکل‌های سخت و مبتنی بر قوانین ملی کشورهای میزبان هستند. علاوه بر این، ما مجموعه‌ای از اقدامات را با تمرکز ویژه بر ورزش خود صادر کرده‌ایم. با استفاده از این پروتکل‌ها، مشارکت متخصصان پزشکی آموزش دیده و کمک تیم‌های شرکت کننده، خطرات سلامتی به حداقل می‌رسد. در هر زمان، تکواندو اروپا از دستورالعمل‌های مقامات پیروی خواهد کرد.

«پراگالوس» در پایان گفت: بسیار امیدواریم شرایط اروپا به لحاظ پاندمی کرونا در ماه‌های آینده بهتر شده و کشورهای بیشتری بتوانند برای حضور در این مسابقات حاضر شوند. هیأت اجرایی اتحادیه تکواندو توصیه اکید دارد به رعایت توصیه‌ها و قوانین بهداشتی مقامات محلی است و این بدان معناست که برای لغو این مسابقات حتی می‌توانیم در آخرین لحظه تصمیم گیری کنیم.

تگ ها


تکواندو تکواندو انتخابی المپیک فدراسیون جهانی تکواندو