احتمال تغییر مکان و زمان بازی ایران-کره جنوبی

رئیس فدراسیون فوتبال احتمال داد بازی اول دو تیم ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹ روسیه با میزبانی ایران به علت همزمانی آن با شب تاسوعا کره جنوبی میزبان این دیدار شود ......

رئیس فدراسیون فوتبال احتمال داد بازی اول دو تیم ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹ روسیه با میزبانی ایران به علت همزمانی آن با شب تاسوعا کره جنوبی میزبان این دیدار شود.

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس،مهدی تاج درباره بحث تغییر زمان دیدار ایران و کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه گفت: تقویم فعلی فیفا در سال 2012 تنظیم شده است و الان هم برنامه ها تا سال 2024 روی سایت فیفا تنظیم شده است. از همان زمان مشخص بود که 11 اکتبر امسال بازی ایران و کره جنوبی برگزار می شود البته این تاریخ ها برای فیفا از لحاظ شمسی یا قمری تعریف نشده است و آنها از لحاظ میلادی برای کل جهان برنامه ریزی می کند.

وی ادامه داد: زمانی که این موضوع به فدراسیون ایران اعلام شد، همان زمان به AFC نامه نوشتیم که این بازی را برگزار نمی کنیم و مخالفت خود را برای برگزاری مسابقه در این روز در کشورمان اعلام کردیم. در همین راستا به تلاش های بین المللی خود ادامه دادیم و خود من به مالزی رفته و با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به مذاکره پرداختم و حتی پیشنهاد دادم به جای ایران، کره جنوبی میزبان این دیدار باشد.

تاج افزود: دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به ما اعلام کرد که اگر ما هم برای جلو آمدن بازی قبول کنیم، کره ای ها قبول نمی کنند و اگر به تعویق بیفتد زمان بازی از فیفادی خارج شده و هیچکدام از دو تیم حاضر نمی شوند بدون لژیونرهای خود بازی کنند. البته ما قبلا تجربه بازی در روز تاسوعا را برای استقلال داشته ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باز هم به تلاش هایمان این بار در فیفا ادامه دادیم و ملاقاتی با اینفانتینیو داشتیم و همه مسائل مختلف را اعلام کردیم. آنها گفتند از لحاظ قمری با تقویم آشنایی نداریم و سعی می کنیم از سال های بعد این موضوع را لحاظ کنیم. ما حتی احتمال کناره گیری را هم مطرح کردیم که این موضوع جرائمی برای ما به همراه داشت و امکان پذیر نبود.

وی تأکید کرد: بعد از آن روی بحث های داخلی کار کردیم. وزیر در همین راستا با من در هند تماس گرفت و گفت با کره ای ها مذاکره کنید. ما اعلام کردیم که حاضریم این بازی را به کره برویم که مسئولان فدراسیون فوتبال کره اعلام کردند با سرمربی خود صحبت کرده و نتیجه را اعلام خواهند کرد. البته AFC هم اعلام کرده در صورت موافقت کره ای ها مشکلی ایجاد نشده و موانع فیفا را برطرف خواهد کرد.

تاج گفت: البته اگر هم بازی در تهران برگزار شود سعی می کنیم زمان بازی را عقب بیاوریم و به ساعت 16 موکول کنیم.

تگ ها


فوتبال