احتمال سقوط ملوان به دسته پایین تر با حکم فیفا !

با پایان فرصت یکماهه فیفا به باشگاه ملوان در مورد پرداخت حدود هفتاد هزار دلار دیگر به سرگی پاشنکو، پژمان نوری در مصاحبه با روابط عمومی باشگاه ملوان بندرانزلی توضیحات مفصلی ارائه نمود...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه ، پژمان نوری در خصوص پرونده دروازه بان سابق ملوان گفت :  پاشنکو در فصل ۹۵-۹۴ با رفتار نامناسبی از طرف بعضی افراد در باشگاه ملوان ناچار به ترک ملوان و انزلی شد و به همین دلیل برای دریافت مطالبات خود مجبور به شکایت از باشگاه به کمیته انضباطی فیفا شد. از آنجایی که قرارداد پاشنکو با ملوان به ریال منعقد شده بود؛ این کمیته در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۸ ملوان را به پرداخت مبلغ ۳۳۵ میلیون  تومان محکوم کرد. علیرغم اشتباهی که در مقدار طلب پاشنکو در رای مذکور وجود داشت؛ به علت عدم اعتراض باشگاه ملوان در فرصت مقرر این حکم قطعی شد. به دلیل عدم پیگیری های لازم در اجرای حکم صادره – شاید به امید توافق با مدیران ملوان  اجرای این حکم تا همین چند ماه پیش به تعویق افتاده بود که در تاریخ دهم فروردین امسال کمیته انضباطی فیفا با ارسال ایمیلی به باشگاه ملوان خواستار پرداخت اصل مطالبات این بازیکن به علاوه جریمه تاخیر آن از ۲۰۱۸ تا کنون شد و ضرب الاجل یکماهه ای را بدین منظور تعیین نمود.

نوری اضافه کرد : مدیریت باشگاه در فرصت اعلام شده ضمن مطالعه و بررسی پرونده و کمک گرفتن از مطلعین، اهالی فن و وکیل باشگاه، تلاش کرد با شخص پاشنکو ارتباط برقرار نموده و با توجه به سابقه دوستی با وی پرونده را به شکل توافقی حل و فصل نماید اما ایشان به دلیل بدقولی های مکرر مدیران سابق باشگاه حاضر به گفتگو و توافق با مدیران باشگاه ملوان نشد و انجام هرگونه مذاکره ای را به وکیل خود ارجاع داد. به علت عدم دستیابی به توافق با وکیل بازیکن، باشگاه ملوان یکی از سه روش زیر را برای پرداخت ۳۸۶ میلیون تومان به عنوان اصل و فرع مطالبات پاشنکو به طرف مقابل پیشنهاد داد: ملاقات حضوری در ایران یا کشور دیگر برای پرداخت این مبلغ/ معرفی یک حساب ریالی و واریز این مبلغ به آن حساب / تبدیل این مبلغ با نرخ رایج بازار ایران به دلار و واریز آن به حساب ارزی اعلام شده . در نهایت باشگاه ملوان بنا بر خواست وکیل پاشنکو در تاریخ اول اردیبهشت - با نرخ تبدیل حدود ۱۶۰۰۰ تومان به ازای هر دلار - مبلغ ۲۴۰۹۴ دلار را به حساب معرفی شده واریز و خواهان مختومه اعلام کردن این پرونده از طرف پاشنکو شد. وکیل بازیکن با استناد به نرخ اعلام شده در سایت بانک مرکزی و تعداد دیگری از سایت های بین المللی مبنی بر برابری هر دلار با ۴۲۰۰ تومان، مبلغ واریزی باشگاه ملوان را ناکافی دانسته و خواستار حدود هفتاد هزار دلار دیگر برای اعلام رضایت شد. 

نوری در ادامه گفت : با توجه به افزایش نرخ ارز به صورت هفتگی و حتی روزانه، باشگاه ملوان که در خود توان پرداخت چنین مبلغی – آن هم به ناحق – را نمی دید ضمن برگزاری جلساتی با مسوولان و وکلای فدراسیون فوتبال، مسوولان سیاسی استان و شهرستان؛ در چندین مرحله با فیفا مکاتبه نمود و در مورد نرخ واقعی ارز در ایران ( رسمی – نیمایی – بازار آزاد ) و همچنین آمادگی باشگاه برای پرداخت کل مبلغ به ریال مطابق رای صادره؛ توضیحات مفصلی ارائه نمود اما این توضیح واضحات به سرانجام نرسید و فیفا طی ایمیلی به تاریخ ۱۶ خرداد  با ملاک دانستن نرخ ۴۲۰۰ تومان مندرج در سایت بانک مرکزی در مبادلات بین المللی که همه ی ما می دانیم نرخ دلار در کشور ما این مبلغ نیست ، حکم نهایی خود در این پرونده را صادر نمود و به باشگاه ملوان یکماه دیگر فرصت داد باقیمانده مبلغ مورد درخواست وکیل بازیکن را به حساب وی واریز کند . در واقع باید بگوییم نرخ ارز در بانک مرکزی که به هیچ عنوان به باشگاه ها و مردم تعلق نمی گیرد ، موجب خسارت بیش از ۷۰ هزار دلاری باشگاه ملوان شده در حالی که باشگاه مبلغ طلب پاشنکو را که به ریال بوده ، تمام و کمال پرداخت کرده است !

 پژمان نوری اضافه کرد : در حال حاضر نیز از آنجا که با پایان فرصت یکماهه کمیته انضباطی فیفا، باشگاه ملوان توان پرداخت چنین مبلغی را نداشت ، در مرحله اول به ممنوعیت ثبت قرارداد جدید در همه رده های سنی محکوم شدیم و در صورت عدم پرداخت این بدهی؛ در مراحل بعد مشمول جرایم کسر امتیاز و سقوط به دسته پایین تر خواهیم شد که برای جلوگیری از این اتفاقات باید با بهره گرفتن از همه پتانسیل های موجود ، هرچه سریعتر مطالبات این بازیکن پرداخت شود 

پژمان نوری در پایان  از حکم توقیف اموال باشگاه ملوان توسط یکی از بازیکنان بومی خبر داد و گفت به همین دلیل ۲۵تیرماه باید در دادگاه حاضر شوم .

بیشتر بخوانید:

صحبت‌های جنجالی ناظمی علیه ملوان و شاهین بوشهر

فوتبال ایران همچنان تماشاگر دارد!

 

 

تگ ها


ملوان بندرانزلی پژمان نوری دسته یک فوتبال