احتمال صدر نشین شدن آبی ها حتی با باخت

پیچیدگی و نتایج نزدیک گروه یک مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا استقلالی ها حتی با شکست در دیدار با التعاون شانس صدرنشینی داشته باشند ......

پیچیدگی و نتایج نزدیک گروه یک مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا استقلالی ها حتی با شکست در دیدار با التعاون شانس صدرنشینی داشته باشند.

به گزارش مدال به نقل از ورزش سه: مساوی با الاهلی در بازی خانگی، راه صعود استقلال به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا را هموار کرد و استقلالی ها، تنها به تک امتیاز بازی مقابل التعاون نیاز دارند تا خود را بین 16 تیم نهایی لیگ قهرمانان ببینند.

 

اما شکست استقلال برابر التعاون، قدری می تواند معادلات گروه 1 لیگ قهرمانان آسیا را پیچیده کند. شاید در ابتدا این طور به نظر بیاید استقلال با توجه به پیروزی در بازی رو در رو مقابل لوکوموتیو و التعاون (در صورت عدم شکست با بیش از 3 گل) به طور قطع بالاتر از این تیم ها قرار می گیرد یا در صورت هم امتیاز شدن با الاهلی در پایان دور گروهی، استقلال با توجه به شکست در برابر این تیم، شانسی برای سرگروهی ندارد اما حالتی ممکن است برای این گروه پیش بیاید که تمام معادلات بازی های رو در رو را به هم بریزد و چه بسا استقلال در صورت هم امتیازی با الاهلی هم بالاتر از این تیم قرار بگیرد و یا اینکه لوکوموتیو با وجود شکست از استقلال در بازی رو در رو و فاصله 3 امتیازی که اکنون وجود دارد، جایگاهی بهتر از این تیم کسب کند.

آن هم شرایطی است که استقلال مقابل التعاون شکست بخورد و لوکوموتیو الاهلی را مغلوب کند، آنگاه در این گروه 4 تیم با امتیاز 8 قرار می گیرند. در این حالت، اگر به بازی رو در روی تیم ها نگاه شود، استقلال بایستی، با وجود پیروزی مقابل لوکوموتیو و عملکرد بهتر مقابل التعاون (اگر کمتر از 3 گل بخورد) بالاتر از این تیم و پایین تر از الاهلی به عنوان تیم دوم صعود کند.

اما با این شرایط، اگر به بازی رو در روی الاهلی و لوکوموتیو نگاهی داشته باشیم، لوکوموتیو شرایط بهتری نسبت به الاهلی دارد و در این صورت، لوکوموتیو باید بالاتر از الاهلی قرار بگیرد.

اما در آن سوی ماجرا، التعاون با وجود پیروزی 1 بر صفر و تساوی در عدد 4 نسبت به لوکوموتیو شرایط بهتری دارد.

در این صورت، نتایج بازی های رو در رو، عملاً کارایی خودش را از دست می دهد و طبق قانون، تفاضل گل مورد بررسی قرار می گیرد که تا این جای کار استقلال با تفاضل 4+ در مقابل تفاضل 1+ الاهلی،1- لوکوموتیو و 4- التعاون به نظر می رسد شرایط بهتری دارد.

با این اوصاف، استقلال با وجود شکست مقابل التعاون هم روی کاغذ شانس پیشی گرفتن از الاهلی و سرگروهی دارد و حتی در صورت شکست با بیش از 3 گل مقابل التعاون هم، روی کاغذ با توجه به گل زده یا آمار انضباطی می تواند صعود کند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال