احتمال قرنطینه بازیکنان آرژانتین در برزیل به دلیل نقض قوانین

هیاهو پیرامون بازیکنان آرژانتینی حاضر در لیگ برتر روز شنبه وارد مرحله جدیدی شد، چرا که تحقیقات درباره نقض قوانین قرنطینه توسط آنها از سوی مقامات برزیلی آغاز شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، باشگاه‌های لیگ برتر هفته گذشته مخالفت خود را با حضور بازیکنانشان در اردوی تیم‌های ملی که در فهرست قهرمز انگلیس قرار داشتند اعلام کردند. دلیل چنین اعتراضی این بود که بر اساس قوانین انگلیس، هر فردی که از کشورهای قرمز به این کشور برمی‌گردد باید ۱۰ روز در قرنطینه باشد. با این حال بعضی از بازیکنان مجوز حضور در اردوی تیم‌های ملی کشورشان را دریافت کردند.

حالا جیووانی لوسلسو و کریستین رومرو، دو بازیکن تاتنهام، به همراه امیلیانو مارتینز و امیلیانو بوئندیا، دو بازیکن استون ویلا، ممکن است پیش از قرنطینه ۱۰ روزه در بازگشت به انگلیس، با قرنطینه ۱۴ روزه در برزیل روبرو شوند که باعث عصبانیت شدید باشگاه‌هایشان خواهد شد. آنها متهم هستند که وقتی روز جمعه در آستانه دیدار مهم آرژانتین برابر برزیل در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به سائوپائولو وارد شدند، در مدارک رسمی اعلام نکردند که در ۱۴ روز گذشته در انگلیس حضور داشته‌اند. این بازیکنان علیرغم حضور در زمین یا روی نیمکت در بازی باشگاهی هفته گذشته لیگ برتر، نامی از انگلیس نبرده و تنها آرژانتین و ونزوئلا را در مدارک رسمی به ثبت رسانده‌اند.

بر اساس قوانین برزیل هر فردی که در طول این مدت در انگلیس حضور داشته باشد باید به مدت ۱۴ روز در هتلی قرنطینه شود و این یعنی این چهار بازیکن تا تاریخ ۲۷ شهریور قادر به بازگشت به باشگاه‌هایشان نخواهند بود و در حین ورود به انگلیس در این تاریخ نیز باید با ۱۰ روز قرنطینه دیگر روبرو شوند. چنین اتفاقی باعث خواهد شد که این بازیکنان حداقل سه بازی لیگ برتر، یک بازی جام اتحادیه و حداقل یکی از دیدارهای تاتنهام در لیگ کنفرانس اروپا را از دست بدهند.

با این حال بعضی منابع دولتی در سائوپائولو شب گذشته مدعی شدند که بعید است بازیکنان برای قرنطینه ۱۴ روزه در هتل نگهداری شوند و احتمالا با پرداخت جریمه‌ای می‌توانند کشور را ترک کنند.

تگ ها


تیم ملی آرژانتین فوتبال جهان تاتنهام آرژانتین فوتبال