احتمال لغو قانون کووید برک در لیگ برتر بیستم

رییس مرکز پزشکی ایفمارک به انتقادهای موجود درباره انجام کووید برک در جریان مسابقات لیگ برتر واکنش نشان داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه،‌ مسابقات لیگ برتر فوتبال بیستم در شرایطی برگزار می‌شود که در دقایق ۳۵ و ۷۰ بازی ها به مدت یک دقیقه قطع می‌شود با بازیکنان آب بنوشند. این مساله انتقادهایی را در پی داشته که حالا زهرا هراتیان رییس مرکز پزشکی ایفمارک به آن واکنش نشان داده است.

هراتیان در این خصوص گفت: «با توجه به اینکه بیماری کوید ۱۹ پدیده جدیدی در دنیاست و عوارض دقیق ویروس کرونا و این بیماری را روی بدن بازیکنان نمی دانیم تصمیم گرفته شد که وقفه هایی مثل کولینگ برک با نام کووید برک اجرا شود و به همین دلیل  در دقایق ۳۰ و ۷۵ مسابقه داور برای نوشیدن آب به بازیکنان دو تیم و پایین امدن دمای مرکزی استراحت می دهد . کووید برک از اواخر فصل گذشته در فوتبال ایران انجام شد وپیش از آن هم در فوتبال باشگاهی اسپانیا اجرا شده است.»

وی ادامه داد: «در حال حاضر نیز در ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال در مورد اجرای کوید برک در فصل سرما بحث و گفت و گو خواهیم کرد والبته بازخورد این کووید برک را از پزشکان تیم ها، بازیکنان و مربیان خواهیم داشت و سپس در مورد اینکه کووید برک ادامه یابد یا نه تصمیم گیری قطعی انجام می شود.البته اجرای کووید برک در راستای  کاهش آسیب به بدن  فوتبالیست ها بوده است زیرا تضعیف سیستم ایمنی یکی از عوامل ابتلا به بیماری کووید است و ما به عنوان بدنه حافظ سلامت بازیکنان از همه ابزارهای موجود من جمله کووید برک جهت حفظ ایمنی بدن بازیکنان استفاده کردیم.»
هراتیان صحبت‌هایش را اینطور به پایان برد: «قانون کولینگ برک نیز به این دلیل اجرا شد که بازیکنان در گرمای زیاد تمرکز و بازدهی شان کم می شد واحتمال آسیب دیدگی شان افزایش پیدا می کرد. اکنون با توجه به سرد شدن هوا احتمال دارد بعد از بحث در ستاد مقابله با کرونا در فوتبال این قانون کوید برک هم لغو شود.»

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس وارد مهمترین ماه شده است/ روزهای سخت در انتظار سرخپوشان

خوش شانسی بزرگ قلعه‌نویی و گل‌گهر/ خدمت استقلال به سرمربی سابق

 

 

تگ ها


ای اف سی زهره هراتیان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال