احتمال میزبانی ایران از رقابت‌های جهانی بدنسازی ۲۰۲۳

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام از احتمال موافقت با میزبانی ایران از رقابت های جهانی ۲۰۲۳ خبر داد....

به گزارش ورزش سه و به نقل از سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رافائل سانتونجا بعد از دیدار با رییس کمیته ملی المپیک ایران درباره سفر خود به تهران اظهار کرد: خرسند هستیم که در تهران حضور پیدا کردیم. همچنین از ملاقات با رییس کمیته ملی المپیک خوشحالم. ایرانی ها عاشق ورزش هستند؛ به ویژه در رشته بدنسازی که وضعیت خوبی هم در این رشته دارند.

وی افزود: فدراسیون جهانی ما بیش از ۲۰۲ عضو دارد. فعالیت های ما در بخش آموزش باید در بخش جوانان متمرکز باشد چون آن ها فعالیت در این رشته را خیلی دوست دارند. رویکرد ما نسبت به فدراسیون ایران حمایتی است و امیدوارم در کنار کمیته ملی المپیک بتوانیم به این رشته در ایران کمک کنیم.

رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام در پاسخ به این سوال که ایران چقدر برای کسب میزبانی مسابقات جهانی شانس دارد، تصریح کرد: کاملا این موضوع محتمل است. ما روی این موضوع کار می کنیم تا بعد از بررسی جزییات و حمایت کمیته ملی المپیک و فدراسیون ایران در سال ۲۰۲۳ مسابقات جهانی را در کشور ایران برگزار کنیم.

سانتونجا در خصوص بحث مبارزه با دوپینگ و عزم IFBB برای اشاعه ورزش پاک گفت: ایران به عنوان یکی از اعضای فدراسیون جهانی بدنسازی بسیار به این موضوع وفادار است. ما در مسیر مبارزه با دوپینگ با فدراسیون ایران هم راستا هستیم. باور داریم بدنسازی ساختن فیزیک مناسب از طریق تامین سلامت و تغذیه سالم است. یک پیغام برای جوانان ایران دارم که سخت تلاش کنید و صحیح تغذیه داشته باشید تا بتوانید قهرمان شوید.

تگ ها


پرورش اندام بدن سازی