احتمال وجود فساد مالی در میزبانی جام جهانی 2022 توسط قطر

نشریه بیلد المان گزارشی در مورد احتمال وجود فساد مالی در میزبانی جام جهانی 2022 توسط قطر خبر داده است ......
نشریه بیلد المان گزارشی در مورد احتمال وجود فساد مالی در میزبانی جام جهانی 2022 توسط قطر خبر داده است ...

نشریه بیلد المان گزارشی در مورد احتمال وجود فساد مالی در میزبانی جام جهانی 2022 توسط قطر خبر داده است.

 

 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، نشریه بیلد آلمان ادعا کرد که مایکل گارسیا وکیل آمریکایی، اسنادی 430 صفحه ای در مورد میزبانی قطر در جام جهانی 2022 به آنها داده است.

 

گارسیا در سال 2014 از سمت خود به همین دلایل استعفا داد و معتقد بود گزارش 42 صفحه ای از سوی فیفا که در مورد مبرا بودن قطر از فساد برای میزبانی منتشر شده بسیار خلاصه بوده و به همه حقایق اشاره نکرده است

 

حالا در گزارش حود از مدیرانی نام برده که با انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022، از روسای این کشور برای پرداخت پاداش های گزاف تشکر کرده اند. همچنین بعد از انتخاب قطر به عنوان میزبان، مبلغ 2 میلیون دلار از یک منبع نامعلوم به حساب یک دختر 10 ساله یکی از اعضای فیفا وایز شده است.

 

همچنین در این گزارش آمده که 3 عضو دارای حق رای فیفا با یک جت از سوی قطر به برزیل رفته اند تا در این خصوص مذاکره و گفت و گو کنند و همچنین آکادمی معروف اسپایر قطر نیز در تعیین اعضای دارای حق رای فیفا برای انتخاب میزبان دخالت کرده است.

 

گارسیا در زمان استعفای خود سپ بلاتر و فیفا را به عدم رهبری مناسب متهم کرده البته حالا مدت هاست اینفانتینو رئیس جدید این مجموعه شده است.

 

قطر در سال 2010 موفق شد در جدال با انگلیس و ایالت متحده به عنوان میزبان جام جهانی 2022 انتخاب شود و از ان زمان حرف و حدیث های فراوانی در مورد نحوه میزبانی این کشور و امکان پرداخت رشوه وجود داشته است.