احمدی- نیازمند، از پیکان تا سپاهان(عکس)

نکته جالب درباره احمدی و نیازمند، حضور همزمان این دو دروازه‌بان در پیکان و زمان مربیگری مجید جلالی است....

به گزارش ورزش سه ، رحمان احمدی را از زمانی می‌شناسیم که در لیگ یک و باشگاه شموشک نوشهر درخشید و به عنوان تنها بازیکن لیگ یکی تاریخ به اردوی تیم ملی دعوت شد. دروازه‌بانی که بعدها پیراهن سایپا، پرسپولیس، پیکان، سپاهان، پارس‌جنوبی جم و گل‌ریحان را پوشید و در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز در بازی‌های پایانی و حساس جای مهدی رحمتی را گرفت و البته نقشی اساسی در صعود ایران ایفا کرد. رحمان احمدی که تا ۴۰ سالگی به فوتبال خود ادامه داد، چند هفته قبل و بعد از انتخاب محرم نویدکیا به عنوان سرمربی سپاهان، به کادرفنی اضافه شد و برای نخستین بار به عنوان مربی دروازه‌بانی فعالیت خود را آغاز کرد.


رحمان احمدی از دوستان و هم‌تیمی‌های قدیمی نویدکیا محسوب می‌شود و با توجه به اینکه هیچ‌گاه حاشیه نداشته و همیشه تمرکز خود را روی فوتبال گذاشته، انتخاب مناسبی برای کادرفنی سپاهان محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد نویدکیا هم چنین نظری دارد و به همین دلیل روی حضور احمدی حساب ویژه‌ای باز کرده تا بتواند پیام نیازمند را در اوج نگه دارد.


نکته جالب درباره احمدی و نیازمند، حضور همزمان این دو دروازه‌بان در پیکان و زمان مربیگری مجید جلالی است. جایی که احمدی به عنوان یک دروازه‌بان باتجربه درون دروازه قرار می‌گرفت و سپس از اواسط فصل جای خود را به پدیده‌ای به نام نیازمند داد. آغاز مسیر درخشان نیازمند، از بازی با پرسپولیس و درخشش در ورزشگاه آزادی بود که به پیروزی یک بر صفر پیکان منجر شد. او از آن به بعد دروازه‌بان ثابت پیکان شد و بعدها توانست پیراهن سپاهان و همچنین تیم ملی ایران را نیز بر تن کند.


شاید اگر درخشش پیام نیازمند بود، رحمان احمدی می‌توانست یا همچنان در پیکان بماند و یا به فوتبال خود در بالاترین سطح ادامه بدهد اما حضور یک مدعی جوان باعث شد تا احمدی از پیکان جدا شود و البته یکی دو سال بعد فوتبال را برای همیشه و به عنوان بازیکن کنار بگذارد. حالا این دو رقیب سابق در سپاهان به یکدیگر رسیده‌اند. رحمان احمدی مربی پیام نیازمند است و باید او را برای حضوری موفق درون دروازه آماده کند. ماهیت فوتبال همین است و بازیکنان و مربیان خیلی زودتر از حد تصور به هم می‌رسند و حالا این اتفاق درباره رحمان احمدی و پیام نیازمند رخ داده و البته می‌تواند موجب حفظ آرامش درون دروازه سپاهان شود.

تگ ها


پارس جنوبی جم فولادمبارکه سپاهان پیام نیازمند رحمان احمدی