احمد نوراللهی؛ کدام توافق؟ کدام بد عهدی؟

جدایی احمد نوراللهی در فضایی غبار آلود و مملو از شایعات و گمانه‌زنی‌ها رقم خورد....

به گزارش "ورزش سه"، احمد نوراللهی بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ بیستم روز گذشته با انتشار پیامی احساسی از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد تا سرخپوشان پایتخت دومین ستاره خود را هم در پنجره تابستانی از دست داده باشند. پیش از او، محمدحسین کنعانی‌زادگان مدافع وسط فیکس این تیم با جدایی از پرسپولیس راهی الاهلی قطر شده بود.

نامه خداحافظی احمد نوراللهی با واکنش‌های متفاوتی در فضای هواداری مواجه شد. برخی اعتقاد داشتند که این نامه ریاکارانه و برای جلب نظر هواداران نوشته شده و عده دیگری هم معتقد بودند که او در این پست خداحافظی علاقه‌اش به پرسپولیس را نشان داده و دلایل منطقی پایان همکاری‌اش با پرسپولیس را اعلام کرده است.

نوراللهی در این پیام، «رسیدگی به دیگر تعهدات زندگی» را دلیل اصلی جدایی‌اش می‌داند تا او نیز مثل سروش رفیعی به صراحت علت انتقالش را مسائل مالی عنوان کند. اتفاقا اینکه نوشته «بسیار بسیار بسیار منتظر نشانه‌ای» برای تمدید قرارداد بوده هم نشان می‌دهد که او در انتظار پیشنهادی بهتر بوده است. 

اما پاسخ باشگاه پرسپولیس به خداحافظی نوراللهی، شائبه بیشتری را در اذهان ایجاد کرد. باشگاه پرسپولیس در بیانیه خود نوشت که «تمامی شروط»  نوراللهی را پذیرفت و روز شنبه ۲۳ مرداد منتظر حضور او در باشگاه برای تمدید قرارداد بود که انجام نشد.

با پذیرفتن این فرض که نوراللهی در ماجرا بدعهدی کرده، پرسشی مهم پدید می‌آید: چرا در این پنج روز چهار بازیکن دیگر به علاوه شهریار مغانلو برای تمدید قرارداد به باشگاه نرفتند؛ آیا مورد آنها نیز بی وفایی بوده است؟

نقطه مبهم دیگر، «تمامی شرط و شروطی» است که باشگاه پرسپولیس ادعا می‌کند پذیرفته. این شروط دقیقا چه چیزی بوده؟ آیا باشگاه پرسپولیس پذیرفته بود که دستمزدی معادل آنکه شباب الاهلی به نوراللهی می‌دهد را پرداخت کند؟ اگر نه، دقیقا چه پیشنهادی به نوراللهی داده یا بازیکن چه درخواستی داشته؟

همچنین نکته دیگر، درباره خبر توافق پرسپولیس با نوراللهی است که هفته گذشته ناگهان فضای فوتبال ایران را در بر گرفت. امروز مشخص شده که این توافق هرگز رخ نداده و طرفین در نقطه صفر به پیش رفته‌اند. حالا شاید برخی تصور کنند که خبر توافق برای ایجاد فشار روی نوراللهی و به وجود آوردن چنین فضایی در فردای جدایی منتشر شده باشد.

در پایان، شاید توجه به نتایج یک نظرسنجی جالب توجه باشد؛ شرکت کنندگان در پاسخ به این سوال که حفظ کدام یک از این سه بازیکن اهمیت بیشتری برایشان دارد، به احمد نوراللهی رای بیشتری دادند اما کنایه آمیز این است که حالا دو نفر از این فهرست جدا شده‌اند و دیگری هم در آستانه پیوستن به تیم رقیب قرار دارد.

تگ ها


احمد نورالهی پرسپولیس تهران