اخباری: هدف مهم من بازگشت به تیم ملی است

محمدرضا اخباری دروازه‌بان اول تراکتور، شرایط مناسبی در یکی دو سال گذشته نداشت ولی او حالا رفته رفته خودش را به روزهای اوج می‌رساند.&#۱۶۰;...

به گزارش ورزش سه، اخباری در ۷ بازی گذشته فقط ۳ گل خورده و این آمار نشان می‌دهد که تراکتوری‌ها می‌توانند روی این دروازه‌بان در فصل جاری حساب ویژه‌ای باز کنند. اخباری در خصوص وضعیت فعلی تراکتور و مسائل مختلف دیگر به سوالات همشهری ورزشی پاسخ داده است.

به نظر می‌رسد تراکتور بعد از کسب دو برد پیاپی حالا به آرامش رسیده است؟
خدا را شکر شرایط تیم خوب است و قطعا این دو برد خیلی به ما کمک کرد تا وضعیت خوبی در جدول پیدا کنیم و انگیزه و روحیه بازیکنان هم برای بازی‌های بعدی بالاتر برود. امیدوارم این روند را در بازی‌های بعدی هم ادامه داده و به هدف‌های بزرگی که در این فص داریم دست پیدا کنیم.

در ۵ هفته اول نتایج خوبی نگرفتید و در نهایت هم علیرضا منصوریان اخراج شد. در این خصوص صحبت می‌کنی؟
باید از تمامی زحماتی که آقای منصوریان و همکارانش برای من و تیم کشیدند تشکر کنم. تیم ما جو خوب یاز همان شروع تمرینات داشت و علی آقا اتحاد خوبی را در تیم برقرار کردند ولی به هر حال این اتفاقی بود که رخ داد و باشگاه با توجه به نتایجی که گرفته بود تصمیم به ایجاد تغییر در کادر فنی گرفت. البته تراکتور نسبت به فصل گذشته با تغییرات نسیتا زیادی هم مواجه شد و ما نیاز به زمان داشتیم تا با یکدیگر هماهنگ شویم، در بعضی از بازی‌ها هم واقعا بدشانس بودیم و به هر حال باشگاه تصمیم گرفت تا کادر فنی تغییر کند. خوشبختانه در دو بازی اخیر هم نتایج خوبی گرفتیم و امیدوارم این روند را ادامه دهیم.

ظاهرا مسعود شجاعی قصد بازی کردن دارد، فکر می‌کنی باشگاه در نهایت چه کسی را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کند؟
بله، آقا مسعود همچنان دوست دارد بازی کند. اگر قرار باشد او به صورت همزمان بازی و مربیگری کند، احتمالا آمادگی بدنی‌اش را تا حدودی از دست خواهد داد. البته من نمی دانم باشگاه قرار است چه تصمیمی بگیرد ولی امیدوارم بهترین اتفاق برای تراکتور رخ دهد.

در مورد شرایط خودت در فصل جاری صحبت کن.
من از همان شروع فصل سفت و سخت تلاش کردم تا خودم را آماده کنم و مربی گلرهایمان هم تلاش کرد تا شرایط خوبی داشته باشم. در ادامه هم سخت‌تر تلاش خواهم کرد تا بهترین شرایط ممکن را داشه باشم.

البته در یکی دو سال گذشته بابت مصدومیت‌ها و برخی مسائل دیگر، بدشانسی هم آوردی. درست است؟
متاسفانه همینطور است ولی با خواست خدا و حمایت‌های خانواده‌ام حالا شرایط باثباتی دارم.

فکر می‌کنی دوباره به پیراهن تیم ملی برسی؟
من در سن مناسبی هستم و قطعا هدف مهمی که دارم، بازگشت به تیم ملی است. این یک مسئله شخصی است که به شدت آن را دنبال می‌کنم و باید بهترین عملکرد را داشته باشم.

فکر می‌کنی تراکتور در این فصل شانسی برای قهرمانی داشته باشد؟
تراکتور هر سال د ربین مدعیان قرار دارد. ما فصل گذشته در جام حذفی قهرمان شدیم و در لیگ برتر هم مدعی بودیم. امسال هم هدفمان قهرمانی در لیگ برتر است و باید در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هم از نام بزرگ تراکتور دفاع کنیم. هدف ما خوشحال کردن هواداران تراکتور است. ما در این فصل به حمایت آنها نیاز مبرمی داریم.

فینال لیگ قهرمانان آسیا را تماشا کردی؟
بله، من فکر می‌کنم حساسیت این بازی روی عملکرد هر دو تیم تاثیر منفی گذاشته بود و از نظر من بازی فینال از لحاظ کیفیت فنی شرایط خوبی نداشت.

بازی با صنعت نفت را چطور ارزیابی می‌کنی؟
با تیم با کیفیتی در زمین خودش روبرو می‌شویم و فاصله امتیازی ما با حریف هم کم است. بازی سختی است ولی تیم ما هدفی جز برد ندارد، حتی در آبادان.

تگ ها


تراکتور محمدرضا اخباری شاد