اختصاصی از اسپارتاک ترناوا، باشگاه جدید علی قربانی

علی قربانی به تیم اسپارتاک اسلواکی پیوست. به گزارش مدال، اسپارتاک ترناو ......

علی قربانی به تیم اسپارتاک اسلواکی پیوست.

به گزارش مدال، اسپارتاک ترناوا، باشگاه فوتبال حرفه ای در شهر ترناواست که یکی از موفق ترین باشگاه این کشور اسلواکی است. عقاب های سفید اسلواکی 5 بار قهرمان لیگ این کشور شده اند و در حال حاضر با 2 برد از 7 بازی در رده هفتم لیگ اسلواکی قرار دارند.

این باشگاه قدیمی در سال 1923 تاسیس شده و مالک آن در حال حاضر ولادیمیر پور است. این باشگاه به دنبال قهرمانی در لیگ اسلواکی در فصل 2017/18 ،با سرمربیگیری رامسلاو لاتال اهل چک، این فصل در لیگ اروپا بازی می کند و روز 29 شهریور به مصاف آندرلخت بلژیک خواهد رفت.

این باشگاه اسلواکیایی در ابتدا رپید ترناوا نام داشت و طی سالهای متعدد اسامی مختلفی داشته و در حال اسپارتاک ترناوا نامیده می شود.

اسپارتاک هوادارانی به شدت متعصب دارد که در این کشور به اولترا اسپارتاک معروف اند و بیشترین میانگین تماشاگر در اسلواکی سال هاست متعلق به این کشور است. رقیب اصلی این تیم، اسلوان براتیسلاوای اسلواکی است که دیدارشان همواره دربی اسلواکی نامیده می شود.

استادیوم احتصاصی این باشگاه آنتونا مالاتینشکو نام دارد که  ظرفیت آن 19200 نفر است.

گرانترین نقل و انتقال تاریخ این باشگاه در سال 1999 رقم خورد که طی آن میروسلاو کارهان از بتیس با مبلغ 2.3 میلیون یورو به این تیم پیوست.

تگ ها


اسپارتاک ترناوا فوتبال