اختصاصی؛ از پدر تا پسر/جانشینان اسطوره‌ها در تیم ملی

فرزندان 2 دروازهبان اسطورهای فوتبال ایران و دانمارک در جام جهانی حضور خواهند داشت ......

فرزندان 2 دروازه‌بان اسطوره‌ای فوتبال ایران و دانمارک در جام جهانی حضور خواهند داشت.
به گزارش مدال، با اعلام لیست قطعی تیم‌های حاضر در جام جهانی، امیر عابدزاده در لیست نهایی تیم ملی ایران قرار گرفت و کاسپر اشمایکل نیز موفق شد در ترکیب نهایی تیم ملی دانمارک حضور یابد. این 2 دروازه‌بان یک اشتراک جالب دارند، هر 2 فرزند یک دروازه‌بان افسانه‌ای هستند که در جام جهانی 98 فرانسه حضور داشته‌اند و حال پس از 20 سال، پدران این 2 نظاره‌گر حضور فرزندان خود در جام جهانی خواهند بود.
احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان اسطوره‌ای تیم ملی ایران در دومین حضور تیم ملی در جام جهانی نقش بسیار پر رنگی داشت. احمدرضا پیشتر با درخشش خود همراه با تیم ملی فاتح بازی‌های آسیایی 90 شده بود و 4 قهرمانی لیگ با پرسپولیس و یک قهرمانی لیگ قهرمانان با استقلال را نیز در کارنامه افتخارات خود داشت. عابدزاده در جام جهانی 98 در 2 دیدار از جمله در تنها پیروزی تاریخ فوتبال ایران در ادوار جام جهانی درون دروازه تیم ملی ایستاد. پیتر اشمایکل هم دروازه‌بان دوران اوج فوتبال تیم ملی دانمارک بود. قهرمانی شگفت‌انگیز با تیم ملی دانمارک در یورو 92 و 8 فصل و نزدیک به 400 بازی با پیراهن منچستر یونایتد، 5 قهرمانی لیگ برتر انگلیس، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان بخشی از افتخارات این دروازه‌بان اسطوره‌ای بوده. وی در جام جهانی 98، 5 بار برای تیم ملی دانمارک به میدان رفت و با این تیم تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
حال در جام جهانی 2018، فرزندان این 2 دروازه‌بان در جام جهانی حضور خواهند داشت. امیر عابدزاده فرزند احمدرضا عابدزاده پس از درخشش در لیگ پرتغال و در 25 سالگی با تصمیم کارلوس کی‌روش راهی جام جهانی شد. هر چند به احتمال بسیار زیاد وی انتخاب اول کی‌روش برای این بازی‌ها نخواهد بود اما حضور در جام جهانی هم برای این بازیکن جوان تجربه خوبی خواهد بود. همچنین کاسپر اشمایکل که بعد از آغاز نه چندان خوب با منچسترسیتی و بازی در لیگ‌های پایین‌تر انگلیس با لسترسیتی درخشید و قهرمان لیگ برتر انگلیس نیز شد در 31 سالگی به ترکیب اصلی تیم ملی دانمارک رسیده و برای اولین بار در جام جهانی حضور خواهد یافت و به طور قطع دروازه‌بان اول این تیم در جام جهانی خواهد بود.
گفتنی است تیم ملی ایران در گروه B با مراکش، پرتغال و اسپانیا هم‌گروه است و تیم ملی دانمارک در گروه C با پرو، استرالیا و فرانسه هم‌گروه خواهد بود.

گزارش از پرهام زنجانی خبرنگار مدال

تگ ها


جام جهانی 2018 امیر عابدزاده ایران فوتبال