اختصاصی؛ استراتژی لوپتگی در رئال چیزی شبیه بارسای گواردیولا/ تیکی‌تاکا و فوتبال مالکانه در برنابئو

رئال مادرید تحت هدایت سرمربی جدید خود فوتبالی مالکانه و متکی به تیکیتاکا ارائه داده است ......

رئال مادرید تحت هدایت سرمربی جدید خود فوتبالی مالکانه و متکی به تیکی‌تاکا ارائه داده است.
به گزارش خبرنگار مدال، رئال مادرید با جدایی زیدان و البته رونالدو این روزها دوران جدیدی را تجربه می‌کند. در فاصله 10 روز تا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی فوتبال اسپانیا، رئال مادرید هنوز به جز تیبو کورتوا بازیکن بزرگ جدیدی جذب نکرده و این در حالی است که فوق‌ستاره‌ای چون کریستیانو رونالدو را از دست داده است. با این حال جولن لوپتگی سرمربی جدید کهکشانی‌ها که در فرایندی پرحاشیه راهی مدافع عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا شده این روزها بدون توجه به این اتفاقات در حال پیشبرد برنامه‌های خود در برنابئو است.
رئال در حالی که در نخستین دیدار فصل خود می‌توانست قهرمانی در سوپرکاپ اروپا را جشن بگیرد روی یک اشتباه انفرادی در آخرین دقایق بازی گل خورد تا کار در زمان قانونی به تساوی کشیده شود. در زمان‌های تلف شده نیز اتلتیکو بود که 2 گل دیگر وارد دروازه ناواس کرد تا رئال در گام نخست هم یک جام از دست بدهد و هم مقابل یک رقیب دیرینه مغلوب شود.
با این حال تنها چند روز پس از این دیدار سنگین، رئالی‌ها بدون توجه به شکست در سوپرکاپ اروپا، در نخستین دیدار خود در فصل جدید لالیگا با 2 گل کارواخال و بیل از سد ختافه گذشت تا استارت خوبی در لیگ داشته باشد. پیروزی رئال مادرید مقابل ختافه نتیجه چندان عجیبی نیست و رئالی‌ها در 17 دیدار از 18 بازی اخیر خود با این تیم مادریدی به پیروزی دست یافته‌اند. آنچه در بازی رئال و ختافه نمود داشت، تغییر سبک رئالی‌ها و تغییر استراتژی کهکشانی‌ها به بازی مالکانه و پاس‌های متعدد بود. شاگردان لوپتگی مقابل ختافه 78 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و 791 پاس با دقت 91 درصد ارسال کردند. تونی کروس هافبک آلمانی رئالی‌ها در این دیدار 119 پاس ارسال کرد که تنها 2 پاس وی به مقصد نرسید و دقت 98 درصدی مقابل نام این هافبک 28 ساله به ثبت رسید.
مالکیت کامل توپ، سبک جدید بازی رئال مادرید و البته سبک فوتبالی مشابه با تیم‌های پپ گواردیولا، سرمربی فعلی منچسترسیتی و اسبق بارسلونا است و با این استراتژی بازی، کهکشهانی‌ها تحت هدایت جولن لوپتگی به دنبال پس گرفتن قهرمانی لیگ از بارسلونا و ثبت سی‌وچهارمین قهرمانی لیگ و البته کسب چهارمین قهرمانی متوالی لیگ قهرمانان اروپا خواهند بود.

تگ ها


اخبار روز رئال مادرید فوتبال