اختصاصی؛ اسنسیو، امید اول رئال در پاریس

مارکو اسنسیو مرد لحظات بحرانی است. هافبک سابق مایورکا در بازی ......

مارکو اسنسیو مرد لحظات بحرانی است. هافبک سابق مایورکا در بازی چهارشنبه شب مقابل پاری‌سن‌ژرمن به زمین آمد تا کمک‌حال تیمش در لیگ قهرمانان باشد و این کار را بار دیگر در بازی یکشنبه شب مقابل بتیس تکرار کرد تا تیمش با برد زمین بازی را ترک کند. این بازیکن 22 ساله جلوی پی‌اس‌جی گل نزد اما دو گل آخر رئال روی حرکت او از سمت چپ شکل گرفتند تا در 7 دقیقه پایانی بازی نتیجه کار از 1-1 به 3-1 تغییر پیدا کند – نتیجه‌ای که می‌تواند در بازی ششم مارس در پاریس برگ برنده مادرید برای صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان باشد.

اسنسیو و لوکاس واسکز در بازی خارج از خانه مقابل بتیس از ابتدا در زمین حضور داشتند و به آرایش 2-4-4 تیم کمک کردند. آنها در دو طرف کاسمیرو و متئو کوواچیچ قرار گرفتند و جای لوکا مودریچ و تونی کروس مصدوم را پر کردند.

اسنسیو با ضربه سر گل اول بازی را به ثمر رساند که این گل از روی شوت برگشتی کریس رونالدو به ثمر رسید. بتیس با نمایشی جذاب نتیجه را تا پیش از اتمام بازی در نیمه اول به نفع خود تغییر داد. اما سرخیو راموس گل تساوی را در نیمه دوم به ثمر رساند تا دوباره نوبت به مارکو برسد و نتیجه را 3 بر 2 کند.

در نهایت این بازی جذاب با نتیجه 5 بر 3 به نفع شاگردان زیدان به پایان رسید. رونالدو گل چهارم را زد و جایش را به کریم بنزما داد تا او هم گل پنجم سفیدپوشان را به ثمر برساند.

مادرید از نظر دفاعی باز هم متزلزل نشان داد تا بتیسی که در این فصل دروازه بیشتر تیم‌ها را گشوده کار چندان مشکلی برای گلزنی نداشته باشد. با توجه به این بازی زیدان باید به فکر تقویت خط دفاعی تیمش باشد تا در بازی برگشت مقابل نیمار، امباپه و کاوانی با مشکل زیادی روبرو نشود. البته رئال همیشه نشان داده که در رقابت‌های لیگ قهرمانان با تمرکز و نیروی بیشتری به میدان می‌رود.

مصدومیت مارسلو که در ابتدای بازی با بتیس اتفاق افتاد بدشانسی دیگری برای رئال بود، خصوصا که او در بازی چهارشنبه مقابل پی‌اس‌جی نمایش خوبی ارائه داده بود و گل سوم تیمش را به ثمر رسانده بود.

زیدان بسیار امیدوار است که مدافع برزیلیش زودتر از بند مصدومیت رها شود و به بازی مقابل شاگردان اونای امری برسد و از طرف دیگر خوشحال است که بنزما بالاخره پایش به گل‌زنی باز شده و در بازی مقابل بتیس گل پنجم تیمش را زده.

با این تفاسیر اسنسیو باید در بازی برگشت مقابل پی‌اس‌جی در ترکیب اصلی به میدان برود. این هافبک در بازی روز یکشنبه نشان داد که از مهاجمان مادرید تاثیر بیشتری دارد و ضمن داشتن این خصوصیات هجومی، با برگشت‌های به موقع در کار دفاعی هم به تیمش کمک می‌کند.  

در تیمی مثل رئال همیشه سلسله مراتب رعایت می‌شود و اسنسیوی 22 ساله هم می‌داند که رونالدو، بنزما و گرت بیل پیش از او قرار دارند که این به دلیل شهرت و البته دستمزد بیشتر این بازیکنان است.

با وجود جا ماندن شاگردان زیدان از کوپادل‌ری و نداشتن شانس قهرمانی لالیگا، آن‌ها تمام توانشان را برای گرفتن نتیجه به کار خواهند گرفت و مربی پاریسی‌ها باید برای از دست ندادن کارش با آن‌ها بجنگد.

اگر شهرت را کنار بگذاریم، اسنسیو این روزها روی فرم خوبی است. او باید هر هفته در ترکیب اصلی رئال به زمین برود – حضور او در بازی مقابل پاری‌سن‌ژرمن می‎‌تواند کلید عبور رئال از این مرحله و رسیدن به مرحله بعد باشد.

 

منبع: سایت گل

مترجم: احسان ایزدیان 

تگ ها


مارکو آسنسیو رئال مادرید UEFA Champions League فوتبال