اختصاصی؛ «اینیستا»ی هنرمند همچنان متعلق به بارساست

اشک در چشمانش جمع شد. هنگامی که آندر ......

اشک در چشمانش جمع شد. هنگامی که آندرس اینیستا از زمین چمن ورزشگاه واندا متروپولیتانو خارج می‌شد چند بار ایستاد تا هم‌بازی‌هایش را در آغوش بگیرد و این در حالی بود که مورد تشویق طرفداران هر دو تیم قرار گرفته بود. همه چیز مثل یک پایان بود.

این فینال همه چیزش مناسب یک پایان واقعی بود.  اینیستا عملکردی چشمگیر از فوتبال تهاجمی، عبور از سد حریفان، پاس‌کاری تک ضرب و حتی گلی فوق‌العاده به نمایش گذاشت.

او پس از آن‌که چند دقیقه‌ای بعد از تعویضش روی نیمکت نشست به زمین بازگشت تا جام را بالای سر ببرد. این جام سی و یکمین جامی بود که او با بارسا به دست آورده بود و در مجموع سی و چهارمین جام او بود. او این فرصت را دارد تا در بازی هفته آینده مقابل دپورتیوو لا کرونیا جامی دیگر را بلند کند و با آبی-اناری‌ها صاحب یک دوگانه ملی بشود. پس از آن او خواهد رفت.

اینیستا پس از بازی مقابل سویا گفت: «احساسات و عواطف زیادی در این بین درگیر هستند. من از تصویری که از خودمان نشان دادیم راضی هستم و از این قهرمانی خوشحالم. طرفداران پس از آنچه برابر رم اتفاق افتاد لیاقت این برد را داشتند». خود او هم لیاقت این برد را داشت. آندرس ادامه می‌دهد: «در این هفته تصمیمم را اعلام می‌کنم. اما ما همیشه روزهایی مثل امروز را خواهیم داشت. من تصمیمم را خواهم گفت. تصمیمم روشن است اما باید دید چه پیش می‌آید».  

اینیستا در گذشته هم مورد تشویق هواداران تیم‌های حریف قرار گرفته بود، از جمله برابر رئال مادرید و اسپانیول، دو تا از بزرگ‌ترین رقیبان بارسا. در روز شنبه هم طرفداران سویا با آن‌که تیمشان 5 گل از بارسا خورده بود برای اینیستا ایستادند و او را تشویق کردند.

خوزه آنتونیو پدر آندرس پس از اتمام بازی در مصاحبه رادیویی گفته بود: «وقتی تشویق تماشاگران زمان خروج اینیستا را شنیدم زدم زیر گریه ... شنیدن تشویق آندرس توسط تماشاگران واقعا احساساتم را به غلیان آورد». او ادامه داد: «اگر او تصمیم به جدایی بگیرد باید به او احترام گذاشت. من فکر می‌کنم که اگر او بخواهد برود لحظه خوبی برای او رقم خواهد خورد. پسرم قدم سختی خواهد برداشت».

ارنستو والورده هنوز خداحافظی اینیستا را تایید نکرده: «خب ما باید ببینیم چه اتفاق خواهد افتاد. او بازی بزرگی انجام داد. شما می‌توانید بازیش را ببینید و از آن لذت ببرید. اگر هنوز بازی می‌کردم حاضرم بودم یکی از دست‌هایم را بدهم تا بتوانم مثل او بازی کنم و کارهایی را انجام بدهم که او در زمین انجام می‌دهد».

گل اینیستا روی یک و دو با مسی شکل گرفت. بازیکن آرژانتینی بارسا به دوستش در زدن چهارمین گل بارسا کمک کرد تا او با عبور کردن از داوید سوریا دروازه‌بان سویا، توپ را از زاویه بسته وارد دروازه این تیم کند.

آندرس در ماه می 34 ساله می‌شود و لئو در ماه جون 31 ساله. آن‌ها با همدیگر دوران طلایی بارسا را رقم زدند و اگر هر کدام از آن‌ها نبود این دوران طلایی شکل نمی‌گرفت.

اما حالا دیگر همه چیز تمام شده. اینیستا در تابستان به چین خواهد رفت، درست چند ماه پس از امضای قرارداد مادام‌العمر با بارسا و علی‌رغم آن‌که او هنوز آنقدر خوب است که یک فصل دیگر برای بارسا بازی کند.

حتی وقتی او رفته باشد، باز هم بازیش تا سال‌ها در یاد فوتبال‌دوستان باقی خواهد ماند. هنر او در زمین لذتی است که هنوز هم می‌توان آن را مزه‌مزه کرد، اگرچه فوتبال‌دوستان از خداحافظی زودهنگام او ناراحت و غمگین باشند. نرو آندرس – تو هنوز به بارسا تعلق داری ...

 

منبع: سایت گل

مترجم: احسان ایزدیان

تگ ها


آندرس اینیستا بارسلونا لالیگا فوتبال