اختصاصی؛ بازگشت عالیشاه بعد از 636 روز/ امیدوار به تکرار خاطره‌های شیرین

امید عالیشاه بعد از مدتها در دیدار مقابل پدیده برای سرخپوشان به میدان رفت ......

امید عالیشاه بعد از مدت‌ها در دیدار مقابل پدیده برای سرخپوشان به میدان رفت.

به گزارش خبرنگار سایت مدال، امید عالیشاه به واسطه گذراندن دوران خدمت مدت طولانی از ترکیب پرسپولیس دور بود و در دیدار مقابل پدیده بعد از 636 روز در ترکیب سرخپوشان تهرانی قرار گرفت، به همین بهانه نگاهی داشته ایم به کارنامه این بازیکن در پرسپولیس؛

دوران سربازی

عالیشاه و نوراللهی نیم فصل لیگ شانزدهم برای گذراندن دوران سربازی راهی تیم تراکتورسازی شدند و نوراللهی زودتر توانست برگه پایان خدمت خویش را اخذ نماید اما بازگشت عالیشاه تا پایان فصل هفدهم به طول انجامید و او سرنجام روز 30 فروردین به تمرینات تیم پرسپولیس ملحق شد. عالیشاه در طی یک فصل و نیم حضور در تراکتورسازی در 7 بازی برای این تیم به میدان رفت و دوبار موفق به گلزنی شد.

636 روز دوری از پرسپولیس

نخستین بازی عالیشاه برای پرسپولیس، بعد از بازگشت دیدار مقابل پدیده بود. این بازیکن، آخرین بار در بازی مقابل صنعت نفت در نیم فصل اول لیگ شانزدهم بود که در 8 آبان 1395 برگزار شد و با توجه به این مسئله عالیشاه در دیدار مقابل پدیده بعد از 636 روز پیراهن تیم محبوب خود را بر تن کرد.

آمار در پرسپولیس

امید عالیشاه، پیش از آغاز فصل سیزدهم به پرسپولیس پیوست و تا پایان نیم فصل اول لیگ شانزدهم در این تیم توپ می زد و سپس برای گذراندن دوران سربازی، راهی تراکتورسازی شد و حالا دوباره به جمع سرخ ها بازگشته است. عالیشاه در طی سه فصل و نیم حضور در جمع پرسپولیسی ها در 78 دیدار لیگ برتر، 8 دیدار آسیایی و 9 دیدار جام حذفی برای این تیم به میدان رفته و 14 بار موفق به گلزنی شده است. با توجه به اینکه نام عالیشاه برای دیدار مقابل الدحیل به لیست آسیایی سرخ ها اضافه خواهد شد او در این دو دیدار حساس می تواند به کمک سرخ ها بیاید. دیدار مقابل پدیده، نود و هفتمین دیدار عالیشاه با پیراهن تیم پرسپولیس بود.

قابلیت بازی در چند پست و امید برانکو

امید عالیشاه قابلیت بازی در پست وینگر و مهاجم را دارد و با توجه به شم گلزنی و گلسازی اش می‌تواند در کنار علیپور و به عنوان مهاجم سایه در ترکیب سرخ‌ها قرار بگیرد. عالیشاه فصل پانزدهم را با 8 پاس گل به عنوان برترین گلساز این رقابت‌ها پشت سر گذاشت و همواره یکی از مهره های مورد اعتماد برانکو بوده است. البته عالیشاه سابقه بازی در دفاع راست را دارد و شاید در صورت لزوم در این پست هم به کار گرفته شود. در دیدار مقابل پدیده با توجه به اینکه وحید امیری که طی دو فصل گذشته یکی از موثرترین مهره‌های پرسپولیس برانکو بود از این تیم جدا شده، عالیشاه در پست وینگر چپ و به جای وحید امیری به میدان رفت و گرچه با روزهای اوج اش فاصله درد اما عملکرد قابل قبولی داشت. ناآمادکی عالیشاه تا حدود بسیار زیادی به دوری طولانی مدت این بازیکن از میادین هم بازمی‌گردد و برای بازگشت به دوران اوج به فرصت های بیشتری نیاز دارد.

اظهار نظر امید بعد از نخستین بازی

امید عالیشاه بعد از نخستین دیداری که بعد از مدت ها در ترکیب پرسپولیس قرار گرفته گفت: «این برد، مقدمه خوبی برای لیگ امسال بود»
شاگردان برانکو ایوانکوویچ با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالات کار سختی برای تکرار قهرمانی دارند. آنها با توجه به اینکه برای اضافه شدن نفرات جدید باید تا نیم فصل منتظر باشند و همچنین نیمکت خالی سرخپوشان و محرومیت ها و مصدومیت‌های احتمالی کار بسیار سختی را در 14 دیدار آتی پیش رو خواهند داشت.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال