اختصاصی/ تیر آخر باشگاه استقلال به عجیب ترین کمیته فنی تاریخ

حالا تقریبا می توان کار کمیته فنی باشگاه استقلال تهران را تمام شده دانست!...
حالا تقریبا می توان کار کمیته فنی باشگاه استقلال تهران را تمام شده دانست!

به گزارش خبرنگار مدال، چند ماه قبل و در اوج ناکامی های استقلال، امیر حسین فتحی مدیر این باشگاه بهترین راه برای برون رفت باشگاه از وضعیت بحرانی را جمع آوری چند پیشکسوت تحت لوای کمیته فنی دانست و به همین جهت از چند نام برای تشکیل این کمیته استفاده کرد.

جلسه معارفه اعضای کمیته فنی در یکی از رستوارن ها شهر تهران برگزار شد وفتحی در حضور شفر و بازیکنان استقلال، برای اعضای کمیته فنی سنگ تمام گذاشت؛ به گونه ای که شفر در همان شب متوجه شد این کمیته قرار است نقشی تاثیر گذار در مسایل فنی استقلال داشته باشد.

همه چیز روال طبیعی خود را داشت و این کمیته دو جلسه بدون حضور شفر برگزار کرد تا اینکه با اعتراض اعضای کمیته، مقرر شد شفر نیز در نشست ها شرکت کند.

اولین و آخرین حضور شفر در نشست کمیته فنی اتفاق افتاد؛ جلسه ای که با طرح مباحث فنی بصورت شفاف و صریح از سوی اعضا دنبال شد و حتی در دقایقی شفر دلخور از برخی انتقادات قصد ترک جلسه را داشت.

آن نشست به پایان رسید و از لحظه پایان آن، فاصله سرمربی آلمانی از این کمیته هر لحظه بیشتر شد و برخی نیز هدفمند درصدد بیشتر کردن این فاصله بر آمدند.

شفر دیگر به جلسات کمیته فنی نرفت و این مسئله در کنار بی توجهی های باشگاه به کمیته فنی دلخوری اعضای آن را به همراه داشت.

مجید نامجو مطلق اولین معترض بود و سپس با قبول مسئولیت در یک باشگاه لیگ یکی از کمیته فنی کناره گیری کرد.

بهتاش فریبا نیز دیگر منتقد وضع موجود بود اما در عوض پرویز مظلومی سعی داشت لب به اعتراض نگشاید و دو عضو دیگر این کمیته یعنی رضایی و روانخواه از روز اول سکوت اختیار کرده بودند.

قبل از پایان رقابت های نیم فصل اول استقلالی ها دست به جذب یک بازیکن از لیگ دسته اول زدند که کمیته فنی از آن اطلاعی نداشت اما مظلومی به عنوان سخنگو اعلام کرد: این بازیکن قبل از تشکیل کمیته فنی در تمرینات استقلال حاضر بوده و جذب وی از نظر ما ایرادی ندارد.

قرار بر این بود که باشگاه در تعطیلات نیم فصل برنامه های شفر و لیست ورود و خروج او را به کمیته فنی ببرد اما این اتفاق رخ نداد.

البته جدایی گرو و نویمایر از استقلال خواسته کمیته فنی بود اما روح آنها از  اضافه شدن فرهاد مجیدی به کادر فنی خبر نداشت و این مسئله باز هم دلخوری هایی را در پی داشت.

بی توجهی باشگاه به کمیته فنی و عدم تشکیل جلسات آن، اولین نشانه های از درجه اعتبار ساقط شدن کمیته مذکور بود تا اینکه در نهایت یک بازیکن خارجی به نام اسماعیل گنکالوس به استقلال اضافه شد تا عملا دیگر کمیته فنی وجود خارجی نداشته باشد؛ اکنون نیز آخرین خرید استقلال که یک هافبک آفریقایی است در راه بوده و این را می توان تیر آخر باشگاه به کمیته فنی ای دانست که قرار بود صفر تا صد مسایل فنی تیم را زیر نظر بگیرد اما حالا اعضای آن باید اخبار تیم را از طریق رسانه ها دنبال کنند.

شاید حالا باید بیشتر به جمله معروف «کمیته فنی در ایران یعنی کشک» ایمان آورد!