اختصاصی؛ ستاره‌هایی که به سلطه مسی و رونالدو پایان خواهند داد

به گزارش مدال جام جهانی در حالی به دو دیدار نهایی خود نزدیک میشود که رونالدو و مسی با آن خداحافظی کردهاند ......

به گزارش مدال جام جهانی در حالی به دو دیدار نهایی خود نزدیک می‌شود که رونالدو و مسی با آن خداحافظی کرده‌اند. و همین شانس دیگر ستاره‌های فوتبال جهان را برای بردن توپ طلا و پایان دادن به سلطه‌ی این دو افزایش خواهد داد. مروری کوتاه بر بازیکنانی خواهیم داشت که گزینه‌های اصلی بردن توپ طلا در سال 2018 خواهند بود.

لوکا مودریچ، هافبک سابق تاتنهام، نقش مهمی را در راه یابی تیمش به فینال جام جهانی ایفا کرد و اگر در فینال موفق شود جام را بالای سر ببرد، می تواند یکی از گزینه های اصلی توپ طلا باشد. در طی ده سال گذشته، توپ طلا یا به رونالدو و یا به مسی اهدا شده، و احتمالا امسال شاهد یک برنده جدید هستیم.

مسی و رونالدو هر دو در دور یک هشتم نهایی با جام خداحافظی کردند و هر دو در این مرحله بازی درخشانی از خود به نمایش نگذاشتند. بنابراین، شاید امسال، سال یک برنده ی جدید باشد.

البته هنوز شانس رونالدو برای کسب توپ طلا بالاست چرا که با رئال مادرید به سومین قهرمانی پیاپی در لیگ قهرمانان دست پیدا کرد و پس از آن در اولین بازی جام جهانی در مقابل اسپانیا هت تریک کرد.  

لیونل مسی هم در کوپا دل ری و لالیگا به قهرمانی رسید و در بازی حساس آرژانتین مقابل نیجریه، موفق به گلزنی شد و در مقابل فرانسه، بازی سازی های بسیاری انجام داد. 

ادن هازارد، مهاجم بلژیک اظهار دارد که توپ طلا باز هم برای مسی یا رونالدو خواهد بود. او در ادامه دلیل این جمله را اینگونه بیان کرد: "به خوبی به یاد دارم سالی را که فرانک ریبری موفقیت های زیادی کسب کرد اما در نهایت برنده توپ طلا نشد. "

اما امسال رقبای زیادی برای مسی و رونالدو وجود دارند. کوین دی بروینه گل زیبایی برابر برزیل به ثمر رساند و با منچسترسیتی، قهرمان لیگ جزیره شد. کیلیان امباپه بازی فوق العاده ای را دراین تورنمنت از خود به نمایش گذاشت و در پی اس جی هم درخشان ظاهر شد. هری کین هم می تواند گزینه ی بعدی باشد که آقای گل جام جهانی تا به اینجاست و فصل گذشته 41 گل در تیم تاتنهام در تمامی رقابت ها به ثمر رساند.

اما هیچ بازیکنی به اندازه لوکا مودریچ استحقاق توپ طلا را ندارد. این هافبک 32 ساله، نقش بسزایی در موفقیت های تیم کرواسی و راه یابی این تیم به فینال داشت. مودریچ دو گل در این جام به ثمر رساند که یکی از آن ها، گل زیبای از راه دور او به آرژانتین بود. هرچند که پنالتی حساس کرواسی در مقابل کسپر اشمایکلِ دانمارک را به گل تبدیل نکرد، اما در دقایق آخر بازی، خیلی خوب ظاهر شد و در ضربات پنالتی موفق شد اشتباه خود را جبران کند.

ماریو مانژوکیچ در یک مصاحبه درباره هم تیمی کروات خود اظهار داشت:" او استحقاق تعریف و تمجید های رسانه ها و مردم را دارد، مودریچ تلاش زیادی کرد تا به این نقطه برسد، او کاپیتان و رهبر تیم است و اگر ما موفق به کسب جام شویم، توپ طلا بی شک حق اوست."

اما مانند ژاوی و اینیستا، شاید مودریچ هم یکی از هافبک هایی باشد که توپ طلا را به مسی یا رونالدو ببازد. اما اگر در جام جهانی قهرمان شود، می تواند یکی از کاندیداهای جدی کسب توپ طلا باشد.   

منبع: سایت گل

مترجم: سارا منفرد

تگ ها


جام جهانی 2018 فوتبال