اختصاصی/ قلعه نویی: سپاهان در هزینه تیم پنجم جدول است

من را دادگاهی کردند اما باخت به عراق شد حماسه ملی برای برخی پیشکسوتان بدنامی بهتر از بی ......

من را دادگاهی کردند اما باخت به عراق شد حماسه ملی 
برای برخی پیشکسوتان بدنامی بهتر از بی نامی است

شاهرخ عبدالرزاق 

به گزارش خبرنگار مدال، امیر قلعه نویی در خصوص بسیاری از موارد روز فوتبال ایران از جمله شرایط سپاهان، لیست جدید کی روش و احتمال بازگشت به استقلال صحبت هایی را با سایت مدال مطرح کرد که آن را در زیر میخوانید: 

*در همه فصل های اخیر همیشه بحث خریدهای میلیاردی سپاهان و پرهزینه بودن این تیم وجود داشت اما بنظر می رسد امسال تراکتورسازی در هزینه کردن روی سپاهان را هم سفید کرد!

به هیچ تیمی کاری ندارم اما از سازمان لیگ باز هم خواهش می کنم در خصوص رقم قراردادها شفاف سازی کند تا مردم متوجه شوند که از نظر هزینه ای تیم چهارم و چنجم لیگ هستیم.


*درباره روند خوب سپاهان صحبت کنید.
روندمان از نظر فنی خیلی خوب است و توقع مان هم این است که حتی بهتر هم باشیم. با این حال معتقدم که باید از نظر امتیازی جایگاهمان حتی بهتر از اینجایی که هست باشد. 

***با یک عکس مربی یا بازیکن را محروم می کنند، اما به ناداوری ها کاری ندارند!

*یک مقدار از ناداوری ها هم گله داشتید!
در این چند سال اخیر از اشتباهات داوری لطمه زیادی خوردم اما هیچگاه ناداوری ها مثل امسال در 6-7 بازی پیاپی تکرار نمی شد. در طول سال ما را زیاد اذیت می کردند اما اینکه طی هفته های متمادی این امر تکرار شود یک مقدار جای شک و شبهه دارد. اما در مجموع ما کار خودمان را می کنیم. از آقایان تورک و حسن زاده کمیته اخلاق و انضباطی تعجب می کنم؛ یک مربی حرف کوچکی می زند سریع او را جریمه و محروم می کنند اما یک مربی تا مرز سکته می رود و با آبرو و حیثیتش بازی می شود اما کاری ندارند! در همه این سال ها ناداوری ها وجود داشته اما چطور می شود طی 6 هفته پیاپی اشتباهات داوری مدام تکرار شود؟ چطور آقای تورک و حسن زاده به این مسائل ورود نمی کنند اما کافی است که یک مربی یا یک بازیکن، عکسی از وی منتشر شود یا حرفی بزند، بدون اینکه حرفهایش را بشنوند او را جریمه می کنند. با این حال ما به کارمان ادامه می دهیم و انشالله که هفته به هم بهتر شویم.

***رتبه مان یک رقمی هم بشود شانس آورده ایم!

*چقدر به احیای شعار ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم بعد از سالها فکر می کنید؟
در خصوص قهرمانی خیلی زود است صحبت کنیم اما آینده خوبی را متصور هستم هرچند که اگر این روند ناداوری ها ادامه داشته باشد اگر در پایان فصل رتبه مان یک رقمی هم بشود، شانس آورده ایم. 

*بازگشت احسان حاج صفی به سپاهان مطرح بود که خیلی هم زود منتفی شد و این بازیکن به تبریز رفت.
احسان دیگر بازیکن تراکتور است و در خصوصش دیگر صحبت نمی کنم. بهترین ها را برای وی آرزو می کنم و امیدوارم موفق باشد.

***باخت به کره را دادگاهی کردند و باخت به عراق شد حماسه ملی 

*لیست پرابهام تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد و از بسیاری از تیم های موفق لیگ برتر از جمله سپاهان و پدیده هیچ بازیکنی دعوت نشده اما بازیکنی مانند خانزاده به عنوان یک حریف خوب تمرینی مدام دعوت می شود.
دو بحث وجود دارد. بحث اول اینکه مربی تیم ملی حق دارد براساس تفکراتش نفراتش را انتخاب کند. اما یک بحث دیگر اینکه موضوع شایسته سالاری و مسائل دیگر است. شما مناظره دوشنبه شب کی روش و عادل را ببینید و آن را مقایسه کنید با دادگاهی که برای من بعد از جام ملتها درست کردند. این مناظره بود و آن دادگاه بود! در مملکتی که برای باخت به کره در ضربات پنالتی را دادگاهی کنند و باخت به عراق بشود حماسه ملی، دیگر زیاد صحبت نکنیم بهتر است. به کره باختیم در حالی که نه رئیس فدراسیون داشتیم و نه فدراسیون وضعیت درستی داشت و فوتبال کشور هم تعلیق بود. آن وقت همین آقایان من را دادگاهی می کنند و باخت به عراق می شود حماسه ملی! در این خصوص صحبت نکنیم بهتر است و قضاوت را به مردم می سپاریم.

***اگر مردم از مناظره راضی شدند، حق با آنهاست

*خیلی ها می گویند لیست کی روش یک مقدار توهین به فوتبال ایران بود.
این لیست هم نظر کی روش بود و نباید درباره آن صحبت کرد. اما این مناظره را بگذارید کنار دادگاهی که برای من درست کردند، آن زمان مردم همه چیز دستشان می آید و دیگر داستان لیست و سایر مسائلی که وجود دارد را هم متوجه می شوید! اگر از این مناظره مردم راضی شدند که ما حق را به مردم می دهیم، اگر هم که راضی نشدند که دیگر هیچ!

***همین که پست و مقامی نگرفتند، فتحی شد بدترین آدم زمین!

*یکی از پیشکسوتان استقلال جمعه گذشته در یک برنامه تلویزیونی و در لابه لای صحبت‌های خود به نکته‌ بحث برانگیزی اشاره کرد و در خلال صحبت های تندش درباره فتحی، سرپرست استقلال گفته بود که این آقایان بی میل نیستند تا شفر تضعیف شود و آنها گزینه خود را به جای وی به استقلال بیاورند. عده ای بلافاصله در این خصوص به رمزگشاییپرداخته و نوشتند که فرد مورد علاقه فتحی که پیشکسوت فوق به صورت تلویحی به آن اشاره داشت، شما هستید. در این خصوص چه نظری دارید و چقدر این مسائل صحت دارد؟
علاقه ای به پاسخ به این مسائل ندارم و الان نیز تمام فکر و ذکرم به سپاهان و موفقیت های این تیم است. مصاحبه آن کسانی که این حرفها را می زنند را فقط طی یک ماه گذشته و نه بیشتر کنار هم بگذارید. همه این صحبتها موجود است و اگر آنها را با هم مقایسه کنید به همه چیز پی می برید. تا آن زمان که دنبال سهم بودند و به خیال خودشان قرار بود پست و مقامی بگیرند، آقای فتحی مدیر خوبی بود اما همین که فتحی به آنها پست و مقام نداد، او شد بدترین آدم زمین.

***برای یکسری از پیشکسوتان بدنامی بهتر از بی نامی است

*روی چه حسابی این مسائل دوباره مطرح شد؟
مردم هم شعورشان بالاست و هم همه چیز را خوب می دانند. خداراشکر امیر قلعه نویی هم جایگاه خاص خودش را در بین مردم دارد. من نه دنبال سهم خواهی در این فوتبال بودم و نه هستم و همیشه لطف خدا و اهل بیت شامل حال من شده است. اگر از یک مدیر تعریف کردم خدا را در نظر گرفته ام و تعریف کرده ام و اگر هم بدش را گفته ام باز هم خدا و منافع مردم را در نظر گرفته ام. نه دنبال سهم خواهی و منافع خودم بوده ام. مثل این آقایان هم نیستم که پول بدهم و به عنوان کارشناس به تلویزیون بروم تا دیده بشوم چون نیازی به این کارها ندارم. خیلی از آنها متاسفانه پول می دهند تا کارشناسی کنند. آقای دادکان پرده از یکسری از این موارد برداشت که واقعیت است. بزرگی می گفت برخی از این آدمها می گویند بدنامی بهتر از بی نامی است. مثلا فکر می کنند که در 4 تا مصاحبه از ما بگویند اما بدنام هم باشند اشکالی ندارد و بهتر از بی نامی است. اینها می خواهند به همه چنگ بیاندازند تا یک فضا برای کارشناسی به آنها بدهند.

***یکی از پیشنهاداتم را از رویانیان بپرسید

*حتی بحث تسویه حساب با شما و تشکر از تخفیف بابت طلبی که داشتید و بخشیدن بخش عمده ای از طلبتان را هم به بازگشتتان به استقلال ربط دادند.
قبلا گفته ام و باز هم تاکید می کنم که آقای فتحی یک مدیر بسیار قوی است. سابقه او و کارهای اجرایی که در گذشته انجام داده است را درنظر بگیرید. من هم دنبال سهم خواهی نیستم و خداراشکر می کنم که در دل مردم جای دارم و حداقل روبروی مردم نیستم. به این حرفها هم احتیاجی ندارم که یک ماه بگویم این مدیر خوب است و ماه بعد بگویم مدیر خوبی نیست، چون سهمی به من نرسیده است. اگر طلبی را هم بخشیدم به عشق مردم بخشیدم کما اینکه در همان زمانی که در استقلال بودم پیشنهادات آنچنانی داشتم که یکی از آنها را می توانید از رویانیان بپرسید! همین سال گذشته هم چند پیشنهاد خوب داشتم و دنبال این نیستم که خودم را اینطوری مطرح کنم.

گفت و گو از شاهرخ عبدالرزاق 

تگ ها


سپاهان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال