اختصاصی؛ ماراتن نیم فصل اول برای تیم های مدعی

مدال/ نگاهی به نحوه امتیازگیری تیم ها در 3 فصل اخیر لیگ برتر نشان می دهد تیمی که اندوخته بیشتری از نیم فصل اول کسب کرده، قهرمان شده است ......

مدال/ نگاهی به نحوه امتیازگیری تیم ها در 3 فصل اخیر لیگ برتر نشان می دهد تیمی که اندوخته بیشتری از نیم فصل اول کسب کرده، قهرمان شده است.

بررسی قهرمانان نیم فصل و انتهای فصل در لیگ های 15، 16 و 17؛

فصل پانزدهم

در این فصل تیم استقلال خوزستان تحت هدایت عبدالله ویسی با کسب 32 امتیاز، قهرمان نیم فصل اول شد و این در حالی است که این تیم در نیم فصل دوم تنها 25 کسب کرد و پرسپولیسی ها با کسب 32 امتیاز قهرمان نیم فصل دوم شدند. در نهایت اما جام قهرمانی را شاگردان ویسی با 57 امتیاز در خوزستان بالای سر بردند و سرخپوشان تهرانی قهرمانی را تنها به دلیل تفاضل گل از دست دادند.

فصل شانزدهم

پرسپولیس برانکو که جام لیگ پانزدهم را از دست داده بود از همان ابتدای فصل درخشان ظاهر شد و با کسب 32 امتیاز قهرمان نیم فصل اول شد. از آن سو گرچه استقلال علیرضا منصوریان با جوان های بسیار خوبی که داشت نیم فصل دوم را بسیار رویایی پشت سر گذاشت و با کسب 35 امتیاز توانست قهرمان نیم فصل دوم این رقابت ها شود اما در نهایت این پرسپولیس ها بودند که به لطف اندوخته های نیم فصل اول با 66 امتیاز قهرمان شدند و آبی پوشان لیگ شانزدهم با کسب 57 امتیاز و مقام نایب قهرمانی به پایان رساندند.

لیگ هفدهم

فصل گذشته هم پرسپولیسی ها با کسب 36 امتیاز، بار دیگر قهرمان نیم فصل شدند و این در حالی است که شاگردان امیر قلعه نویی در تیم ذوب آهن در نیم فصل دوم اوج گرفتند و موفق شدند با 36 امتیاز قهرمان نیم فصل دوم شوند اما باز هم این سرخپوشان بودند که با 64 امتیاز، قهرمان شدند و ذوبی ها با 55 امتیاز در رده دو قرار گرفتند.

اهمیت اندوخته های نیم فصل اول

نحوه امتیاز گیری و قهرمانی تیم ها در 3 فصل گذشته نشان می دهد تیمی که موفق شده اندوخته خوبی در نیم فصل اول جمع آوری کند در نهایت جام را بالای سر برده است. برای مثال فصل گذشته گرچه شاگردان قلعه نویی و تیم ذوب آهن در نیم فصل دوم عملکرد بسیار خوبی داشتند اما تیم پرسپولیس تنها 28 امتیاز کسب کرده و از این حیث در جدول امتیاز گیری نیم فصل دوم بعد از ذوب آهن (36 امتیاز)، استقلال (34 امتیاز) و سایپا (31 امتیاز) در رده چهارم قرار داشت اما در نهایت این شاگردان برانکو بودند که قهرمان شدند تا نشان دهند اندوخته های یک تیم در نیم فصل اول تا چه حد برای قهرمانی مهم است.
در حال حاضر تیم هایی که خواهان قهرمانی هستند و خودشان را مدعی می دانند باید تمام قدرت شان را برای کسب امتیازات باقی مانده نیم فصل اول به کار بگیرند چرا که 11 بازی و 33 امتیاز، پیش روز هر تیم است که از دست دادن شان می تواند به معنی از دست دادن قهرمانی باشد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال