اختصاصی مدال/ تحلیل تاکتیک‌های امری و پپ در جدال روز گذشته

به گزارش مدال، روز گذشته همگان منتظر رو نمایی از تیم اونای امری بودند اما به جای آن، نکات بسیار زیادی از تیم سیتی مشاهده شد ......

به گزارش مدال، روز گذشته همگان منتظر رو نمایی از تیم اونای امری بودند اما به جای آن، نکات بسیار زیادی از تیم سیتی مشاهده شد. آرسنال، مربی جدیدتری داشت اما سیتی پر از ایده های ناب و بکر به نظر می رسید. مربیان جدید همواره ترکیب جدیدشان را از نو پی ریزی می کنند اما امری ترکیب تیمش را بر اساس مقابله با گواردیولا چید تا بر پایه تفکرات خودش.

به طور مثال امری با قرارداد رمزی،ژاکا و گوندوزی در خط هافبک، اندکی تیم را عقب نشاند تا مهاجمان هم بیشتر به خط هافبک کمک کند. باز بازی کردن مخیتاریان و اوزیل آرسنال را دچار مشکل کرده بود زیرا سرعت کایل واکر و بنجامین مندی بلای جان توپچی های لندن شده بود. هم ونگر و هم امری اعتقاد داشتند ترکیب لاکازت و اوبامیانگ مناسب است و اوبا هم در نیمه دوم با اضافه شدن لاکازت به ترکیب بیشتر از جناح چپ حمله کرد و موفق تر ظاهر شد.

برای حل مشکلات آرسنال، راهکار های زیادی وجود دارد. اضافه شدن ناچو به ترکیب، آماده شدن برند لنو که می خواهد شماره 1 توپچی ها باشد و قراردادن یک نفر از بین اوزیل و مخیتاریان در کنار هکتور بلرین در میانه میدان می تواند به بهبود شرایط تاکتیکی این تیم کمک کند.

عملکرد آرسنال در بازی دیروز در وجود یک نفر خلاصه می شود.: گوندوزی. او با اشتباهات مکرر خودش در میانه میدان و در سمت راست، تلاش آرسنالی ها را برای حفظ توپ از بین می برد. آرسنالی ها قصد داشتند با با حملات سریع بازی را به نقع خود کنند اما تصمیمات اشتباهی می گرفتند و در تله پرسینگ تیم حریف می افتادند.

در مقابل گواردیولا با تصمیمات متفاوتش و طبق معمول با در دست گرفتن مالکیت توپ و انعطاف پذیری بازیکنانش کنترل بازی را در دست گرفت. مهمترین نقش را بنجامین مندی ایفا کرد که به نظر می رسد از بازیکنان بسیار مهم و هیجان انگیز تیم سیتی در این فصل است.

مندی در نگاه اول شاید مدافع چپی معمولی با سرعت مناسب و تواناهایی کلاسیک باشد اما او توانای بسیار خوبی در باز کردن گره بازی و ارسال های بلند دارد. شاید خصلت های یک مدافع کناری، به طور سنتی سانتر کردن باشد اما او با ارسال های بسیار دقیق و کات بک های فوق العاده به خوبی در زمین نقش خود را ایفا می کند.

گواردیولا این فصل به شدت روی مدافعان کناری اش حساب باز کرده است و ضربات محرز که با پاس های کات بک واکر انجام می شد، نشان می داد این تاکتیک موفق تر از حرکات همیشگی وینگر های کناری است.با وجود حملات زیاد آرسنال از راست، اما تیم آرسنال روی پاس های عالی مندی از جناح چپ به گل رسید. مندی خود را در شرایطی قرار می داد که استرلینگ بتواند در نبرد تن به تن بلرین راپشت سر بگذارد و حتی در بعضی موارد باعث می شد اوزیل به بیش از اندازه به کناره ها متمایل شود و بازیکنان از فضای خالی بوجود آمده استفاده کنند. پاس گل دوم هم از جمله حرکات همیشگی مندی بود که در موناکو انجام می داد.

خبرنگاران زیادی از گواردیولا پس از بازی درباره نقش مندی در این دیدار پرسیدند و او جواب داد: مندی ، همیشه مندیه! گاهی اوقات شما را از عصبانیت می کشد و بعضی وقت ها می گویید وای..عجب بازیکنی. از کایل هم راضی هستم.او به تیم ما انرژی بیشماری تزریق کرده است.

تگ ها


لیگ برتر فوتبال