اختصاصی مدال/مشکل بزرگ کرانچار و تیم امید/استیلی: به دنبال یک بازیکن می گردیم

سرمربی کروات تیم امید به دنبال یافت یک بازیکن با مشخصات خاص است. به گزارش خبرنگار مدال، این روزهای یکی از دغدغه ه ......

سرمربی کروات تیم امید به دنبال یافت یک بازیکن با مشخصات خاص است.
به گزارش خبرنگار مدال، این روزهای یکی از دغدغه های تیم امید فقدان یک بازیکن بازیساز و به  اصطلاح فرمانده است تا مشکلی که این تیم در بازی های آسیایی جاکارتا داشت تکرار نشود.
حمید استیلی مدیر فنی تیم امید درباره این موضوع گفت: ما نیز در تیم امید و در بازی های آسیایی از فقدان همین جنس بازیکنان لطمه خوردیم و الان هم به دنبال نفراتی هستیم که بتوانند این بار را بر دوش بکشند. البته به نظرمن این نفرات را داریم اما کم تعداد هستند و شاید هم دیده نمی شوند. در برخی تیم ها هم مربیان از آنها کارهای دیگری را می خواهند. بازیکنی که جنگنده و دونده باشد را می توان با تمرینات ساخت اما هافبکی که بخواهد فرمانده باشد و خلاقیت داشته باشد را نمی توان به سادگی بوجود آورد. بخشی از این ماجرای خلاقیت به ذات یک بازیکن بر می گردد. بازیکنی با آن خصوصیات باید بتواند اندازه پاس، سرعت پاس و زمان ارسال را تعیین کند و همه اینها باید در کوتاهترین زمان ممکن صورت بگیرد لذا نمی توان بحث ژنتیکی داستان را نادیده گرفت.
وی افزود:به نظر من در همین لیگ خودمان چند بازیکن هستند که می توانند خلا موجود را پر کنند اما در تیم هایشان آنها را در پست هایی قرار می دهند که عملا امکان ظهور آنها بعنوان یک فرمانده خلاق وجود ندارد. بازیکن را در راست و چپ زمین قرار می دهند یا درسیتم 2-4-4 لوزی او را پشت مهاجمان قرار می دهند. بازیکن خلاق را باید در منطقه ای قرار داد که بتواند بین دو تا در تیم حریف پاس تک به تک بدهد.

تگ ها


فوتبال