اختصاصی؛ چگونه لیورپول با صلاح رم را در هم کوبید

صلاح شگفتانگیز در تنور داغ آنفیلد روی بنری که در جایگاه ......

صلاح شگفت‌انگیز در تنور داغ آنفیلد

 

روی بنری که در جایگاه تماشاگران دیده می‌شد نوشته شده بود: «من نمی‌دانم این چیست اما عاشقش هستم». جمله‌ای مناسب‌تر از این برای این بازی وجود نداشت.

کسی نمی‌داند این چیست، این قطار فوق‌العاده غیرقابل مهار به نام محمدصلاح که لیورپول را به باشکوه‌ترین شکل ممکن و هیجان‌انگیزترین روش در رقابت‌های اروپایی رهبری می‌کند. او هر چه باشد طرفداران سرخ‌پوشان عاشقش هستند.

نکته جالب توجه اینجاست که سرودی که تماشاگران لیورپول برای تحسین صلاح می‌خوانند تم «بنشین» دارد، چون از وقتی که این سلطان مصری به مرسی‌ساید آمده تمام کاری که کرده بلند کردن تماشاگران از سر جایشان و وا داشتن آن‌ها به تشویق بوده. در این نمایش نشانی از پایان وجود ندارد، صلاح عزمش را جزم کرده که لیورپول را تمام و کمال به افتخار برساند. با عملکرد فوق‌العاده او در یکی دیگر از شب‌های به یادمادنی آنفیلد، یک پای لیورپول در فینال است.

اما اگر طرفدار رم باشید وضع فرق می‌کند. ایتالیایی‌ها او را می‌شناختند اما نتوانستند او را مهار کنند. رم در پایان بازی قدرتمند ظاهر شد اما این پس از آن بود که دیگر کار از کار گذشته بود. دو گل صلاح در نیمه اول با دو پاس گل در نیمه دوم تکمیل شد. پس از آن او همچنان به بازی خوبش ادامه داد و با مهارت بالایش مدافعان رم را آزار داد.

رم پاسخی برای استعداد ستاره سابقش نداشت. آن‌ها زمانی که صلاح ایتالیا را ترک می‌کرد می‌دانستند که او چه بازیکن خوبی است، اما نه تا به این اندازه. «مونچی» مدیر ورزشی آن‌ها که نبوغ بالایی در بازار نقل و انتقالات دارد هیچ وقت با این موضوع کنار نخواهد آمد که برای صلاح فقط 36.9 میلیون پوند دریافت کرده است.

او تا به اینجا در این فصل 43 گل به ثمر رسانده، یعنی 4 گل کمتر از رکورد «یان راش» در لیورپول. گل اول او در این بازی بسیار زیبا بود، یک ضربه پای چپ مواج که از بالای دستان «الیسون» عبور کرد و با سایش به تیر عمودی دروازه وارد آن شد. گل دومش اما متفاوت بود. او روی پاس روبرتو فیرمینو که خودش شب درخشانی را می‌گذراند فرارش را شروع کرد. او از سد هم‌تیمی‌های سابقش گذشت و با یک ضربه چیپ تکنیکی آنفیلد را یک بار دیگر در وجد و شعف فروبرد. صلاح در نیمه دوم با استفاده از فضای زیادی که در جناح راست لیورپول در اختیار داشت برای «مانه» و «فیرمینو» گل‌سازی کرد.

«فیرمینو» روی ضربه کرنر گل پنجم تیمش را به ثمر رساند. اما لیورپول با دو گلی که در دقایق پایانی از رم دریافت کرد دیگر نخواهد توانست سر راحت زمین بگذارد و «ادین ژکو» و «دیگو پروتی» کار را برای شاگردان کلوپ سخت کردند.

حالا باید منتظر ماند و دید که در بازی برگشت در ورزشگاه المپیکو آیا رم باز هم نمایشی خیره کننده از خود به نمایش خواهد گذاشت یا لیورپول است که از این مرحله صعود می‌کند.

 

منبع: سایت گل

مترجم: احسان ایزدیان

تگ ها


UEFA Champions League فوتبال