اختلاف میلیاردی در پرونده انتقال ستاره والیبال!

پرونده شکایت باشگاه سایپا از سیدمحمد موسوی همچنان باز است و حالا این باشگاه حتی از فدراسیون فوتبال نیز شکایت دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در پی صدور آی تی سی سید محمد موسوی، بازیکن سابق تیم والیبال سایپا و حضور او در تیم فنرباغچه ترکیه، روز پنجشنبه هفته گذشته باشگاه سایپا بیانیه‌ای صادر کرد و این صدور رضایتنامه را "مشکوک ، غیر اخلاقی و غیر قانونی" خواند و مسئولیت آن را مستقیما متوجه محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال کشور دانست.


* داورزنی  قول یک میلیاردی داد؟
ماجرا از یک سال پیش شروع می‌شود. از روزی که خبر انتقال سید محمد موسوی از تیم سایپا به پیاچنزا ایتالیا منتشر گردید. انتقالی که از همان ابتدا توسط مدیران باشگاه سایپا غیرقانونی عنوان شد چرا که به گفته آنها موسوی با سایپا قرارداد داشته و فدراسیون والیبال بدون اخذ مجوز این باشگاه اقدام به صدور آی‌تی‌سی کرده است. در همان مقطع پیگیری‌هایی نیز از جانب مسئولان سایپا انجام شد اما در نهایت اتفاق خاصی رخ نداد.


در همین خصوص یکی از مسئولان سایپا به خبرنگار ما اعلام کرد که در آن مقطع از سوی این باشگاه با فدراسیون والیبال مذاکراتی صورت گرفته که طی آن داورزنی اعلام کرده از سوی فدراسیون مبلغ ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان بابت این انتقال به باشگاه سایپا پرداخت خواهد شد اما این اتفاق نیفتاده است.

* تکرار یک جنجال!
مدیران سایپا بر این باورند که اگر در آن زمان شکایتی صورت می‌گرفت، هم فدراسیون والیبال و هم محمد موسوی محکوم و محروم می‌شدند و چون این موضوع در آستانه المپیک برای تیم ملی خوب نبوده، با در نظر گرفتن منافع ملی و قول‌هایی که مسئولان فدراسیون داده بودند از این شکایت صرف نظر می‌کنند.


اما نکته اینجاست که حتی با پایان المپیک نه تنها موسوی به سایپا برنمی‌گردد و پولی به حساب این باشگاه واریز نمی‌شود، بلکه این بازیکن راهی لیگ ترکیه و تیم فنرباغچه می‌شود. انتقالی که خشم سایپایی‌ها را بالاتر برده و آنها را مجاب به صدور بیانیه و رسانه‌ای کردن این موضوع می‌کند.
چنانچه ادعای باشگاه سایپا مبنی بر عدم صدور مجوز برای جدایی سید محمد موسوی صحت داشته باشد، طبیعتا این تکرار انتقال غیرقانونی بر ابعاد و جنجال ماجرا اضافه می‌کند.

* موافقت مدیرعامل سایپا با جدایی موسوی؟
از سوی دیگر مصطفی کارخانه که خود در زمان جدایی سید محمد موسوی هدایت سایپا را بر عهده داشته و حالا به عنوان نماینده فدراسیون والیبال در پرونده ITC این بازیکن فعالیت دارد، سه روز پیش از حمایت‌ و همکاری سلیمانی، مدیرعامل سایپا برای حل مشکل موسوی خبر داد. ماجرا وقتی وارد فاز عجیب‌تر می شود که باشگاه سایپا در بیانیه اخیرش، اینگونه به این موضوع واکنش نشان داده است: «فدراسیون والیبال بجای رسیدگی و تعیین تکلیف این پرونده، این بار با استفاده از روش های غیر حرفه ای و فشارهای بیرونی و استفاده از نام مدیران گروه خودرو سازی سایپا برای سرپوش گذاشتن به اقدامات غیر قابل توجیه فدراسیون، در روزهای اخیر تلاش‌هایی برای عادی سازی این اقدام کرده است»

* جلسه تصمیم گیری در هفته جاری
واضح است که باور باشگاه سایپا در جدایی محمد موسوی بر این است که یک اقدام کاملا غیرقانونی صورت گرفته و اگر بخواهند از فدراسیون والیبال به مجامع بین المللی شکایت ببرند، قطعا فدراسیون و حتی محمد موسوی محروم خواهند شد.


یکی از مسئولان سایپا به خبرنگار ما گفت: با محاسبه دیرکرد پولی که باید به حساب سایپا واریز شود، مبلغ بدهی فدراسیون و محمد موسوی به این باشگاه چیزی حدود ۳ میلیارد تومان است اما آنها هیچ تمایلی به تسویه ندارند. در هر حال ما همچنان منتظر اقدام مثبت از سوی فدراسیون والیبال هستیم. قطعا اگر اقدامی صورت نگیرد به فدراسیون جهانی والیبال نامه خواهیم زد و از راه های بین المللی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
هر چند هنوز از سوی باشگاه سایپا زمان خاصی به فدراسیون والیبال اعلام نشده اما قرار است مدیران این باشگاه در هفته جاری در این خصوص تصمیم گیری کنند.

تگ ها


والیبال سید محمد موسوی تیم ملی والیبال ایران والیبال