اختلاف نظر ایران با کشورهای عربی بر سر موضوع مورد بحث AFC

کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا طرح افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا را مورد بررسی قرار می دهد ......

کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا طرح افزایش تعداد بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان باشگاههای آسیا را مورد بررسی قرار می دهد.

بر اساس این پیشنهاد برخی از کشورهای آسیایی خواهان افزایش تعداد بازیکنان خارجی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به 5 بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی هستند که در صورت تصویب تعداد بازیکنان خارجی به 6 بازیکن می رسد.

هدف از ارائه این پیشنهاد ارتقای سطح فنی و امکان رقابت باشگاههای آسیایی در سطح لیگ قهرمانان آسیا عنوان شده با این وجود این تغییر با مخالفت هایی در سطح قاره آسیا مواجه خواهد بود.

کشورهای عربستان، امارات ، قطر، کره جنوبی ، ژاپن و چین از این طرح حمایت می کنند و در مقابل کشورهای ایران و ازبکستان از جدی ترین مخالفان طرح به شمار می روند. 

موضوع برگزاری مسابقات مرحله حذفی بدون تفکیک دو منطقه شرق و غرب نیز از دیگر تغییرات مورد بررسی در نشست آتی اعضای کمیته مسابقات ای اف سی خواهد بود.

گفته می شود احتمال اعمال این تغییرات از دوره بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بسیار زیاد است که در اینصورت با توجه به شرایط اقتصادی برخی کشورهای متمول فوتبال آسیا شرایط برای موفقیت باشگاههای ایرانی در لیگ قهرمانان باز هم سخت تر خواهد شد.

تگ ها


فوتبال