اختلاف نظر گریزمان و رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه

آنتوان گریزمان ستاره تیم ملی فرانسه از تمایل خود به توقف مسابقات هنگام توهین‌ها سخن گفته که این عقیده برخلاف طرز فکر نوئل لو گرات رئیس فدراسیون فوتبال این کشور است....

به گزارش مدال؛ توهین‌ها به ویژه توهین‌های نژادپرستانه در ماه‌های اخیر در ورزشگاه‌ها به شدت افزایش یافته و حتی در لیگ فرانسه هم در فصل جدید، بنرها و شعارهای توهین‌آمیزی در جریان بازی‌ها دیده و شنیده شده است؛ اما «نوئل لو گرات» رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه به توقف روند بازی به این دلیل اعتقادی ندارد. این در حالی‌ست که «آنتوان گریزمان» ستاره تیم ملی فرانسه نظر دیگری دارد و معتقد است بازیکنان چنین توهین‌هایی را نمی‌پذیرند و باید مسابقات متوقف شوند.

ستاره فرانسوی بارسلونا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «RTL» در این خصوص گفت: «از نظر من متوقف کردن بازی‌ها تصمیم خوبی است؛ حالا چه توهین‌ها نژادپرستانه باشند و چه جنسیتی. اگر بازی را قطع کنیم، مردم خوشحال نخواهند شد و تصمیم می‌گیرند دیگر توهین نکنند.»

ماه گذشته دو مسابقه فوتبال در فرانسه با تصمیم داور به دلیل توهین‌ها قطع و به زمان دیگری موکول شد. اما لو گرات رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه در این مبحث با ستاره تیم فرانسه مخالف است و می‌گوید: «من مسابقات را قطع نمی‌کردم! امیدوارم داوران به حرف من گوش کنند. ما همه کار می‌کنیم تا حجم توهین‌ها کاهش پیدا کند اما بازی را متوقف کنیم؟ نه! نباید چنین اتفاقی رخ دهد!»

بیشتر بخوانید:

درخواست رحیم استرلینگ برای مبارزه با نژادپرستی

تگ ها


آنتوان گریزمان توهین به بازیکن توهین نژادپرستانه فوتبال جهان رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه لوشامپیونه لوشامپیونه فرانسه فوتبال