اخراج باشگاه ۱۲۵ ساله از اتحادیه فوتبال انگلیس

برای نخستین‌بار در 26 سال گذشته، یک باشگاه فوتبال در انگلیس به علت مشکلات مالی از سوی اتحادیه فوتبال اخراج می‌شود...

برای نخستین‌بار در 26 سال گذشته، یک باشگاه فوتبال در انگلیس به علت مشکلات مالی از سوی اتحادیه فوتبال اخراج می‌شود

به گزارش مدال، یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال انگلیس در پی مشکلات مالی و مالکیتی، از اتحادیه فوتبال انگلیس اخراج شد.

به گزارش تلگراف، پس از این‌که باشگاه بری که در لیگ یک فوتبال انگلیس (سطح سوم) حضور داشت در پیدا کردن مالک جدید و تأمین منابع به مشکل خورد، اتحادیه فوتبال انگلستان رسماً به این باشگاه مهلت دوباره نداد و بدین ترتیب باشگاه بری از اتحادیه فوتبال انگلستان حذف شد. این اولین‌بار در 27 سال گذشته است که تیمی از سوی اتحادیه فوتبال انگلستان اخراج می‌شود.

مالک کنونی این باشگاه، باشگاه را با مبلغ 1 پوند خریداری کرده بود و قرار بر این بود که بدهی‌های باشگاه را پرداخت کند، اما موفق به انجام این کار نشد و پس از این‌که بری بسیاری از بازیکنان خود را از دست داد و نتوانست چندین بازی خود در لیگ یک را برگزار کند، رسماً از اتحادیه فوتبال انگلستان خارج شد.باشگاه بری یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال در انگلیس است و قدمت این باشگاه از باشگاه‌هایی نظیر چلسی، لیورپول و آرسنال قدیمی‌تر است و در سال 1885 تاسیس شده است. آن‌ها تاکنون دوبار قهرمان جام حذفی انگلیس شده‌اند و همین موضوع، باعث می‌شود آن‌ها اولین تیم برنده جام حذفی باشند که از سوی اتحادیه فوتبال اخراج می‌شوند. 

با این اتفاق، بری در صورتی که بتواند دوباره خود را بازیابی کند، می‌تواند در اتحادیه فوتبال انگلیس ثبت نام کند و با توجه به هرم فوتبال انگلیس، از فصل 2020/21 کار خود را دوباره آغاز کند، کاری که احتمالاً از لیگ‌ دسته‌های بسیار پایین آغاز خواهد شد. در لیگ یک انگلیس نیز، امسال هم‌چنان سه تیم سقوط خواهند کرد، اما برای جایگزینی بری، چهار تیم از لیگ دو صعود خواهند کرد و در عوض یک تیم سقوط خواهد کرد تا توازن لیگ‌ها برقرار شود.

بری در منطقه منچستر بزرگ و در همسایگی باشگاه‌های بزرگی نظیر بولتون، ویگان و منچستر یونایتد قرار دارد و تمام این باشگاه‌ها پیش‌تر اعلام آمادگی کرده بودند تا در صورت نیاز به بری کمک کنند، اما شرایط بدتر از آن بود که کمک آن‌ها بتواند برای باشگاه چاره‌گشا باشد. پس از این اتفاق، باشگاه‌هایی نظیر پارما که خود چیزی شبیه به این را تجربه کرده‌اند با هواداران بری ابراز هم‌دردی کردند.

اخبار مرتبط:

برنامه بازی‌های هفته چهارم لیگ‌ برتر انگلیس

اخراج باشگاه ۱۲۵ ساله از اتحادیه فوتبال انگلیس

تگ ها


اتحادیه فوتبال انگلیس اخراج باشگاه بری فوتبال جهان نشریه تلگراف