اخراج شفر ممکن نیست؛ پای یک قرارداد وسط است/ اختصاصی

باشگاه استقلال بر خلاف شایعاتی که مطرح شده نمی تواند به آسانی سرمربی خود را برکنار کند....

باشگاه استقلال بر خلاف شایعاتی که مطرح شده نمی تواند به آسانی سرمربی خود را برکنار کند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال که شایعاتی مبنی بر اولتیماتوم باشگاه به وی مطرح شده است، قرارداد سنگینی را با این باشگاه دارد.

به گزارش خبرنگار مدال، پس از نتایج اخیر استقلال و بویژه شکست آنها در دربی 89 شایعه برکناری قریب الوقوع وینفرد شفر قوت گرفته است، به گونه ای برخی رسانه ها حتی از مذاکرات مخفیانه مدیران این باشگاه با جانشینان احتمالی این مربی خبر داده اند اما در این میان موضوعی که مغفول مانده قرارداد دو ساله این مربی با باشگاه استقلال تهران است که سال دوم آن از فصل آینده لیگ برتر آغاز خواهد شد.

مدیران باشگاه استقلال و امیر حسین فتحی به عنوان مدیرعامل بهتر از هر کسی می دانند که برکناری وینفرد شفر مساوی است با هزینه ای سنگین برای این باشگاه زیرا در صورتیکه این مربی اخراج شود باید مبلغ فصل دوم قراردادش به علاوه باقی مانده طلبش از این فصل پرداخت شود.

بر اساس اطلاعات دقیق خبرنگار مدال، شفر با استقلالی ها قراردادی یک میلیون دلاری و به روایتی دیگر یک میلیون و دویست هزار دلاری دارد که مبلغی سنگین برای باشگاه استقلال محسوب می شود.

یکی از موانع مدیران باشگاه استقلال برای ایجاد تغییرات در کادر فنی همین قرارداد سنگین است و آنها خوب می دانند مربیان خارجی اگر مبلغ کامل قرارداد خود را دریافت نکنند دست به شکایت خواهند زد و همان اتفاقی که چند سال قبل در ماجرای مانوئل ژوزه برای تیم رقیب یعنی پرسپولیس افتاد، انتظار این باشگاه را هم خواهد کشید.

با توجه به وجود چنین قراردادی، باید منتظر ماند و دید در صورت ادامه نتایج ضعیف استقلال، هیات مدیره این باشگاه چه تصمیمی را اتخاذ خواهد کرد.

گفتنی است که استقلال دو دیدار حساس برابر الهلال عربستان و سپاهان دارد که نتایج آنها در این بازی‌ها سرنوشت شان در دو جام را مشخص می کند.