ادامه افسانه مسی؛ رکوردی جدید برای نابغه

لیونل مسی توانسته در ۱۳ فصل متوالی برای بارسا بیش از ۳۰ گل در همه رقابت ها به ثمر برساند....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از اسپورت، لیونل مسی با دبل برابر بیلبائو در فینال کوپا دل ری تعداد گل هایش برای بارسا را به ۳۱ رساند. این دبل شماره ۱۳۵ مسی محسوب می شد. او در تمامی رقابت های امسال توانسته ۳۱ گل به ثمر برساند و به این ترتیب رکورد خیره کننده ۱۳ فصل متوالی گذر از ۳۰ گل زده برای بارسا را به ثبت رساند.

همه چیز از فصل ۰۹-۲۰۰۸ شروع شد؛ زمانی که پپ گواردیولا هدایت بارسا را قبول کرد و لیونل مسی با او شروع به درخشیدن کرد. مسی در آن فصل توانست ۳۸ گل به ثمر برساند و در تمام فصول بعد تا به امروز توانسته از رکورد ۳۰ گل زده عبور کند.

مسی به ترتیب از سال ۲۰۰۹ تاکنون ۳۸، ۴۷، ۵۳، ۷۳، ۶۰، ۴۱، ۵۸، ۴۱، ۵۴، ۴۵، ۵۱، ۳۱ و ۳۱ گل به ثمر رسانده و البته هنوز هفت بازی دیگر پیش رو دارد و می تواند بر تعداد گل های خود اضافه کند.

بهترین رکوردهای گلزنی او به دو فصل ۱۲-۲۰۱۱ با گواردیولا و ۱۳-۲۰۱۲ با تینو ویلانووای فقید بر می گردد که توانست ۶۰ و ۷۳ گل به ثمر برساند. متوسط گلزنی او در آن دو فصل ۱.۲ گل در هر بازی بود.

مسی در فصول ۱۵-۲۰۱۴، ۱۷-۲۰۱۶ و ۱۹-۲۰۱۸ نیز توانسته است متوسط یک گل در هر بازی را به ثبت برساند. رکورد گلزنی او ۶۶۵ گل در ۷۷۱ بازی رسمی برای بارسلوناست.

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال